‘HAYAL DÜNYASI ODASI’NIN AÇILIŞI YAPILD ı

Selçuklu ilçesinde proje okul olarak faaliyet gösteren Cahit Zarifoğlu ilköğretim okulu, ‘Hayal Dünyası Odası’  projesini hayata geçirdi. Özel eğitim isteyen çocuklar için kurulan Hayal Odası, Konya ve Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor.

Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu, öğrencilerin kişisel gelişimlerinin yanı sıra birçok alanda başlattığı projelerle ilklere imza atmaya devam ediyor. Son olarak, okulda kişisel gelişim problemi yaşayan özel öğrenciler için Hayal Dünyası Odası açıldı.

Selçuk Üniversitesi, Selçuklu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği projede, sosyal hayata katılımda eksik olan öğrencilerin kişisel gelişimleri takip edilerek, hayata kazandırılması planlanıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Özel olarak oluşturulan sınıfta, arkadaş ilişkisi başta olmak üzere aktivitelere katılmayan çocuklar rehber öğretmenler tarafından belirlenecek ve bu sınıfta eğitime alınacak. Ana sınıfı ve ilköğretim sınıfı öğrencilerinin hizmet alacağı Hayal Dünyası Odası, Türkiye'de de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İlçe Mili Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Tekkalan, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar, Numune Hastanesi Başhekimi Süleyman Dönmez, Selçuklu AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci, Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Murat Uyav, Hastane ARGE Koordinatörü Soner Erol, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Abdulkadir Gölcü, Cumhuriyet Savcısı Atila Boztoprak, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Bülent Dilmaç, SEDEP Koordinatörleri, Okul müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanı Rahim Demirkol, Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Burçin Kırıcı ile birlikte çok sayıda veli katıldı. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar