2019'da içerde yalnızca 2 galibiyet

İttifak Holding Konyaspor, 2019 yılında Konya'da sadece Antalya ve Kayseri'yi yenebildi.İttifak Holding Konyaspor, 2019 yılında taraftarına Trabzonspor mağlubiyetiyle veda etti. Güzel başlayan 2019 yılı Konyaspor için adeta kabusa döndü ve Yeşil Beyazlılar 1 yıl içinde taraftarıyla sahasında yalnızca 2 kez galibiyet kutlayabildi. 2019 yılında iç ve dış saha toplamında 33 lig maçında sadece 6 galibiyet alan Yeşil Beyazlılar, Antalya ve Kayserispor’u Konya’da mağlup etmeyi başardı. 
16 MAÇ BERABERE BİTTİ
Konyaspor 2019 yılında beraberliğe abone oldu. Oynadığı 33 lig maçının 16’sında berabere kalarak ilginç bir istatistiğe imza atan Yeşil Beyazlılar 11 maçta da rakiplerine mağlup oldu. 
2019 YARAMADI
Konyaspor’a 2019 yılı yaramadı. Deplasmanda alınan 2-1’lik Erzurum galibiyetiyle başlayan 2019 yılı içerdeki Antalyaspor galibiyetiyle umutla sürdü. Sonrasında üst üste 11 maç galip gelemeyen Yeşil Beyazlılar sonrasında Alanyaspor’u deplasmanda yenerek galibiyet hasretini sürdürdü. Yeşil Beyazlılar bu kazanamama serisini şu anda süregelen 9 haftalık seri takip ediyor. Yeşil Beyazlılar ligde deplasmanda Kasımpaşa’yı 4-1 mağlup ettiği haftadan bu yana maç kazanamıyor. 
3 MAÇLIK SERİ YOK
Konyaspor, 2019 yılında ligde en fazla 2 kez üst üste maç kazandı. Ocak ve Şubat aylarında Erzurum ve Antalya, Ekim ve Kasım aylarında da Kayseri ve Kasımpaşa’yı üst üste mağlup etmeyi başaran Yeşil Beyazlılar ard arda 3 maç kazanma başarısı gösteremedi. 
4 MAÇTA 9 PUAN
Konyaspor en iyi dönemini ise 2019’da 
bu sezonun 4 ve 7. haftaları arasında oynadığı Denizli,Göztepe,Kayseri ve Kasımpaşa maçlarında yaşadı. Kartal bu 4 maçın üçünü kazanarak 9 puan topladı. 
EN FARKLI GALİBİYET PAŞA’YA KARŞI
Yeşil Beyazlılar 2019 yılında en farklı galibiyetini 4-1’le deplasmanda Kasımpaşa karşısına aldı. Konya, en farklı mağlubiyetini de 5-1’le Fenerbahçe deplasmanında aldı. Bu iki maç da  Konyaspor’un üst üste oynadığı 2 deplasman olarak dikkat çekti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar