2019'DA UMUTLAR 'KOCAMAN'

Atiker Konyaspor yeni yıla yeni umutlarla giriyor. 2018 yılının ilk yarısını hayal kırıklığıyla kapatan ve yeni sezonun başlamasıyla biraz daha tatmin edici duruma gelen Yeşil Beyazlılar, 2019’dan umutlu. 2018 yılında geçen sezon düşme tehlikesi yaşayan ve 2017-2018 sezonunun son düzlüğünde yaptığı çıkışla ligde kalmayı başaran Atiker Konyaspor, Razı Çalımbay’la 2018/2019 sezonunda geçtiğimiz sezona göre daha iyi başlamıştı.
KOCAMAN  UMUTLAR
Rıza Çalımbay’la kimyası uyuşmayan Konyaspor, eski göz ağrısı Aykut Kocaman’ı yeniden takımın başına getirdi. Aykut Kocaman’ın dönüşüyle beraber yeşil beyazlı camia kenetlendi. Kocaman’ın yanı sıra Konyasporlu taraftarların en büyük umudu ise Paulo Hurtado’nun sakatlıktan güçlü dönmesi. Ligde ilk yarının yarısını alışma evresi yarısını da sakat geçiren Perulu futbolcudan Konyaspor taraftarları çok şey bekliyor.
SAVUNMAYA GÜVENİYOR
Atiker Konyaspor sezonun ikinci yarısı için kamp çalışmalarını perşembe günü başlatacak. Tatil dönüşüyle birlikte Antalya’da kampa girecek olan Yeşil Beyazlılar, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın oyun sistemini tam anlamıyla sahaya yansıtabilmek için savunmaya ağırlık verecek. Sezonun ilk yarısında beklenenden fazla gol yiyen Konyaspor’un bu görüntüsü Aykut Kocaman’ın oyun felsefesiyle örtüşmedi. Bunda en büyük sebep de Kocaman’ın öğrencileriyle yeterli sürede kamp yapamaması olarak gösteriliyor. Tecrübeli teknik direktör savunmada Uğur-Diagne ikilisini as kadroda düşünürken, Ali Turan ve Filipovic ikilisi güçlü birer yedek olarak Kocaman’ın elini güçlendiriyor.(Haber: Sinan ÖZ)

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar