2,5 yaşındaki Ahmet Sefa ilik bekliyor

İlik kanseri oğlunun tedavisi için Sivas’tan Kayseri’ye taşınan Songül Güleç, uygun ilik bulunmadığı takdirde 2,5 yaşındaki çocuğunun hayatını kaybedeceğini belirterek yardım istedi.
Sivas’ta yeterli tahlil imkanı bulunmadığı için Kayseri’ye taşınarak oğlunun tedavisini sürdürmeye çalıştıklarını kaydeden Güleç, "Biz yüksek ateş ve ağız yarası için gitmiştik hastaneye. Doktorlar, ’Boğaz enfeksiyonu’ deyip bizi hastaneye yatırdı. 4 gün boyunca süren antibiyotik tedavisine cevap vermeyince, ateş düşmeyince tesadüfen vücudundaki morluklar aklıma geldi ve bunu söyledim. Onkoloji çağrıldı. Kan yayması yapıldı ve bizi fakülteye sevk ettiler. Fakültede kemik iliği yapıldıktan sonra teşhis konuldu ve gerekli tahliller orada olmadığı için bizi Erciyes Üniversitesi’ne sevk ettiler. Buraya geldik. Çocuğumuz 2 ay boyunca hastanede yattı ve buraya taşındık. Burada 1 buçuk yıl tedavi oldu. Geçen Şubat’ta oğlumun hastalığının tekrarladığı belirlendi ve yine hastaneye yatırdılar. İlik nakli olması gerekiyor ve şu an ilik bulunamıyor. Sefa’ya uygun bir ilik bulunamadı. Bunun arayışı içindeler" dedi.
 
Uygun ilik bulunmazsa oğlunun hayatını kaybedeceğini söyleyen Songül Güleç, yetkililerden yardım isteyerek, "Sadece ilik bankalarında yapılıyor bu ilik nakli. Kayseri’de böyle bir banka yok. Ankara’da ve İstanbul’da var. Mümkünse bu konuda devletin yardım etmesini ve ilik nakli bağışının artırılmasını istiyorum. Eğer Sefa’ya uygun ilik bulamazsak sonuç kötü. Ölümle karşılaşabiliyor. Çok zor günler yaşadık. Oğlumun aldığı ilaçlar çok ağır ve kendisine yansıyor. Sinirli ve devamlı halsiz. Bazı ilaçlar sinirli ve agresif yapıyor" ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar