4 Kişilik Aile Sobadan Zehirlendi

Konya'da Karatay İlçesi Saraçoğlu Mahallesi'nde yaşayan 4 kişilik aile, sabah sobadan sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlendi.
 
 
Konya'da akşam çocukların sızan gazdan etkilenmesi üzerine sobayı söndüren aile, sabah sobadan sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlendi. Gazdan etkilenen 4 kişi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
AKŞAM ETKİLENDİLER
 
Olay, saat 08.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Saraçoğlu Mahallesi Mevla Sokak'taki bir evde
 
meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam yatmadan önce Orhan T. (41) ve Söylemez T'nin (39) çocukları N.T. (13) ve M.C.T. (8) evin salonunda televizyon izledikleri sırada sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenerek annelerinin yanına gitti.
 
ANNELERİNİ UYANDIRDILAR
 
Çocukların anne ve babalarına midelerinin bulandığını söylemesi üzerine aile sobayı söndürüp, salonu havalandırdı. Sabah saatlerinde okula gitmek için uyanan N.T., midesinin bulanması üzerine annesinin yanına giderek uyandırdı. Anne de sızan gazdan zehirlenerek midesinin bulanması üzerine komşularına seslenerek yardım istedi.
 
HASTANEYE KALDIRILDILAR
 
Komşular sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından baba Orhan T. ve oğlu M.C.T. Mevlana Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılırken, anne Söylemez T. ve kızı N.T. ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Ailenin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar