Kahvehaneler dönüştürülüyor

“Ruhsatı olmayan yer de oynanan oyun bizim için kumardır” diyen Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler Odası Başkanı Cemal Çınardalı, kahvehanelerin sosyal hayata uygun hale getirilerek dönüştürüldüğünü söyledi  Konya’da ki kahvehanelerin, kıraathaneye dönüştüğünü söyleyen Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler Odası Başkanı Cemal Çınardalı, “Büyükşehir Belediyesi ile kahvehanelerin dönüşümünü yapıyoruz. Çağımız ve sosyal hayata daha modern kıraathaneler projemiz başladı” dedi.

“100 KAHVEHANEDE DÖNÜŞÜMÜ”

100 kahvehanede dönüşümün gerçekleşmeye başladığını belirten Çınardalı, “Kahvehanenin temizliğinden boyasına kadar her alanında dönüşüm yapıyoruz. Konya’nın her bölgesinde bunu gerçekleştiriyoruz. Bu konuyla ilgili olarak kahvelerde İl Müftülüğü, Belediyeler ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz programlar olacak. Sosyal hayata dair ne varsa gelen müşterilere sunulacak. İlerleyen zamanlarda da tiyatro yapacağız” şeklinde konuştu.

DENETİMLER SIKLAŞSIN

Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfecilerin sorunlarına da değinen Çınardalı, “Yenilenme sürecindeyken bizim en büyük sorunumuz dernek ve lokallerin kıraathane gibi çalışması. Aynı zamanda yeni yapılan kafelerle de bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Kafelerde ruhsatları olmamasına rağmen okey oynanmasına izin veriliyor. Belediye ve emniyetten buraların denetimlerin daha sıklaşmasını istiyoruz” dedi.

“HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN”

“Ruhsat olmayan yer de oynanan oyun bizim için kumardır” diyen Çınardalı, “Bizim günden güne eriyen müşterilerimiz var. Biz saat 12’de dükkanlarımızı kapatırken, bazı kafeler kapatılmıyor. Yani kahveci esnafını en büyük sorunları bunlar. Herkes kendi işini yapsın dernek ve lokaller kendi tüzüklerindeki sosyal işlevlerini yapsınlar” şeklinde konuştu. Haber: Aysun Karabayır

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar