AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kaboğlu'nun Ayasofya açıklamasına tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik,"(Kaboğlu'nun Ayasofya açıklaması) Bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz. CHP derhal gereğini yapmalıdır. Her türlü toksik siyasetin aynı anlayıştan tezahür etmesi kimseyi şaşırtmıyor. Ama bunların artık ülkemizle rekabet içinde olan başka devletler için gerekçe üretmesi tahammül edilmez bir noktaya geldi."

Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun Sultanahmet Camii ile ilgili sarfettiği sözler Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarda olduğu tek parti döneminde Sultanahmet Camii'nin askerler tarafından barınma yeri olarak kullandırıldığı hatta askerleri tuvalet ihtiyaçlarını dahi cami içerisinde giderdiği günleri akıllara getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili İbrahim Kaboğlu tarafından mecliste gündeme getirilen "Sultanahmet Camii müze haline getirilsin” teklifi her kesimden tepki çekmeye devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları, “‘CHP zihniyetinin camilere karşı yeniden hortladığını” belirtirken, Tarihçi-Yazar İsmail Yağcı, “Bu adamlar niyetlerini açık açık söyleyemiyorlar. Bunlar yeni değil. Sultanahmet Camii için İsmet İnönü'nün milli şefliği zamanında müze olması teklifi getirildi. Bu hastalığa CHP'nin ileri gelenleri o zaman da tutuldu. Hatta tek parti döneminde cami askerlerin barınak yeri olarak kullanıldı. Dışarı çıkması yasaklanan askerler tuvalet ihtiyaçlarını dahi cami içerisinde giderdiler” açıklamasına yer verdi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar