Akülü araçlar teslim edildi

Karatay Belediyesi ve Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı ile birlikte geleneksel hale getirdiği akülü engelli araç dağıtım töreni; Karatay Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

Karatay Belediyesi, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı ile birlikte 2016 yılında 78, 2017 yıllında 81 akülü engelli aracını engellilere ulaştırarak onların hayatlarına büyük bir konfor sağlamıştı.
                 Törende ilk olarak; Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı söz aldı. Mıhçı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde engellilere ikinci bayram sevincini yaşatan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye ve Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş’a ve yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.
160 AKÜLÜ ARAÇ
        Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş, 160 akülü engelli aracının ve 30 tekerlekli sandalyenin Karatay Belediyesi’nin ve Hollanda’daki hayırsever Konyalıların desteği ile ihtiyaç sahibi         engellilere dağıtılmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. İsmail Aktaş, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın 2012 yılında Konya'nın değerlerini tanıtmak ve Konya'yı Hollanda da yaşatmak için kurulduğunu söyledi. Aktaş, araçların hayırlı olmasını dileyerek Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti.
       Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, görevlerinin insanların işini kolaylaştırmak olduğunu söyleyerek; engellilerin evlerinden rahatça sokağa çıkmalarını sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Hançerli, 2017 yılında gerçekleştirilen 81 adet akülü engelli aracı dağıtım töreninde; 2018 yılında 2 TIR dolusu akülü engelli aracı dağıtma temennisinde bulunduğunu belirterek; bu temennisinin gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Akülü engelli araçlarının Karatay’da ikamet eden engellilerin yanı sıra Selçuklu, Meram, Yalıhöyük, Akşehir, Beyşehir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi engellilere de dağıtıldığını; hatta 2017 yılında Isparta’ya da akülü engelli aracı verildiğini söyledi. Başkan Hançerli, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.        
BÜYÜK MUTLULUK YAŞADILAR
        AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 2002 öncesi durumla günümüz karşılaştırıldığında engelliler için çok güzel imkanların hayata geçirildiğini söyledi. Bir zamanlar tekerlekli sandalye bulmakta zorlanan engelliler için, AK Parti döneminde çok güzel hizmetler gerçekleştirildiğini dile getirdi.
        Konuşmaların ardından akülü engelli araçlarının ve tekerlekli sandalyelerin ihtiyaç sahibi engellilere dağıtımında emeği geçenlere plaket takdimi gerçekleştirildi.
Akülü engelli araçlarına ve tekerlekli sandalyelerine kavuşan ihtiyaç sahibi engelliler büyük mutluluk yaşadılar. Engelliler, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’na teşekkür etti. 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar