Altay, 2017 yatırımlarını anlattı

Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından 2017 yılında gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlarını "İlk Günkü Aşkla" tanıtım programı ile anlattı. Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programdaki konuşmasında, Selçuklu’nun gelişmişlik endeksi ve nüfusuyla Konya’nın en büyük ilçesi olduğunu ifade eden Altay, “İsmini aldığımız medeniyetin mirasçısı olarak 2017 yılında da Konya’ya ve Konya halkına yakışan projeleri hayata geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz hizmet ve yatırımlarla şehrin çehresi değişti, Selçuklu’da yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik tesisler ülke genelinde örnek gösterildi " dedi. Altay, “Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilen ve Selçuklu Belediyesince yürütülen "Anadolu Selçuklu Çağı Mirası Projesi" tamamlandı. 30 bin km yol kat edilerek, üçü mimari, ikisi müze eserleri olmak üzere, beş ciltlik eser ve 30 dakikalık belgesel ortaya çıktı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde bilgilendirme yaptık. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belgesel için çekimleri yapıldı. Park Bahçeler, Fen İşleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğüne ait yeni araçları hizmete sunduk. Üç müdürlüğümüzün çalışmalarına kazandırmış olduğumuz 90 aracın toplam maliyeti 21 milyon 371 bin 500TL. Konya’nın cazibe merkezi olan Kelebekler Vadisi içinde Selçuklu Çiçek Bahçesi’ni hizmete açtık. Selçuklu Çiçek Bahçesi içerisinde yer alan 1 milyon 261 bin 500 adet lale ile 18 tür ve 83 çeşitten oluşan toplam 437 bin 500 adet çiçek ziyaretçilerine görsel bir şölen sundu. 8 bin 700 metrekarelik özel peyzaj alanı ile dikkat çeken bahçe, Konya ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda yapılan çiçek bahçesi olma özelliğini de taşıyor. Maliyet 467 bin 133 TL. ‘Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde’ projesi kapsamında her gün Yüksek Hızlı Tren ile Konya'dan Bilecik ve Söğüt'e kültür turu düzenledik. 2 etaptan oluşan ‘Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde’ projemizde toplam 3 bin 100 hemşehrimizi 40’arlı turlar halinde Bilecik ve Söğüt'e götürdük. Selçuklu’da 6 yıldır başarıyla uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi kapsamında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dört okulda etkinlikler düzenlendik. Yine Bosna Hersek'in Zenica şehrinde düzenlenen 5. Çocuk Şenliğinde SEDEP, Türkiye'yi temsil etti” dedi.

KONYA’NIN EN BÜYÜK PARKI

SOBE’de eğitimler başladığını belirten Altay, “Otizmli bireyler ve aileleri için umut ışığı olan ve bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olan merkezde şu an itibariyle 52 öğrenci terapi alanında spor, hidroterapi ve hippoterapi hizmetinden faydalanırken, Ocak ayında başlayan eğitim kısmında da 22 öğrenci hizmet almakta” dedi. Türkiye’nin en büyük parklarından biri olan Sille Baraj Parkı’nı, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz tanıtım toplantısında hizmete açtıklarını anımsatan Altay, parkın  1 milyon 985 bin metrekare ile Konya’nın en büyük parkı olduğunun altını çizdi.202 bin metrekare alanda Konya'nın en büyük kurban pazarını ilçeye kazandırdıklarını kaydeden Başkan Altay, yeni kurban pazarında 400 ayrı satış noktası ve ayrıca bin 500 araçlık otoparkın bulunduğunu ve maliyetinin 6 milyon 901 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.

“SİLLE’Yİ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ”

Sille’nin, Konya’nın yeni markalarından biri olduğunu vurgulayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Sille’yi turizme kazandırmak için yoğun bir restorasyon çalışması yapıyoruz. Resterosyan çalışmalarımızdan birini de Sille Subaşı Camii’nde gerçekleştirdik” dedi. Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi'ne kazandırılacak olan eğitim kampüsü için protokol imzaladıklarını ve ihalenin de tamamlandığını aktaran Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan Selçuklu Kongre Merkezini açtıklarını belirtti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar

Altay, 2017 yatırımlarını anlattı - Rasyonel Haber Gazetesi

Lütfen Bekleyin Haber Yükleniyor... Kapat
Suni saha