Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi umut kaynağı

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nin, hem Alzheimer hastaları hem de hasta yakınları için umut kaynağı olduğunu belirtti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof.Dr. Figen Güney, Başkan Yardımcısı Dr. Berna Erayman, Denetleme Kurulu Başkanı Ayhan Alp ve Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı. Başkan Hançerli, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve yapımı Karatay Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nin, hem Alzheimer hastaları hem de hasta yakınları için umut kaynağı olduğunu belirtti. Hançerli, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğini vurguladı. Başkan Hançerli, Gündüz Yaşam Merkezinde, Alzheimer hastalarının rehabilitasyonlarının gerçekleştirildiğini ve hasta yakınlarına da eğitimlerle destek olunduğunu söyledi. Alzheimer hastalarının evlerinden Karatay Belediyesi’nin tahsis ettiği servisle alındığını dile getiren Başkan Hançerli, “Hastaları evlerinden alarak Gündüz Yaşam Merkezi’ne götüren servis, rehabilitasyon sonrası tekrar evlerine bırakıyor. Bu sayede hem hastalar hem de hasta yakınları için ulaşım sorun olmaktan çıkıyor” dedi.

HASTALAR REHABİLİTE EDİLİYOR

Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof.Dr. Figen Güney de, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde hastaların merkezde uzmanlar eşliğinde sabah egzersizleri, resim boyama, el işi gibi aktivitelerle rehabilite edildiğini belirtti. Güney, Karatay Belediyesi tarafından tahsis edilen servis aracı ile uzmanlar eşliğinde evlerinden alınan hastaların rehabilitasyon sonrasında tekrar servisle evlerine bırakıldığını söyledi. Prof. Dr. Figen Güney, Alzheimer hastalarının ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerini yükseltmek ve hastalığa dikkat çekmek için yapılan çalışmalardan dolayı başta Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar