Arda Turan hakkında skandal iddia

Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan'ın, FIFA Ballon d'Or (Altın Top) oylamasında teknik direktörler kategorisinde Jose Mourinho'ya 5, Joachim Löw'e 3, hocası Diego Simeone'ye 1 oy vermesi çok tartışıldı. İspanya'da hedef adam haline gelen ve konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kalan Arda'nın, Atletico'nun ezeli rakibi Real Madrid'in iki yıldızı Cristiano Ronaldo ve Karim Benzema'ya da oy vermesi, hem İspanyol futbolseverleri hem de Türk taraftarları çok şaşırtmıştı. Arda Turan'ın dün geceki tören sonrası sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamalar ise tatmin edici bulunmamıştı. Ancak bugün ortaya çıkan bir durum, "FIFA'nın internet sitesi bir hata mı yaptı?" sorusunu akıllara getirdi. Öyle ki, A Milli Takım Teknik Direktörü sıfatıyla oy veren Fatih Terim ile yine Ulusal Takım kaptanı olarak oy veren Arda Turan'ın, son iki sezonda aynı isimlere aynı oranda oy verdiği görüldü.
 
2 YILDIR BİRE BİR AYNI
FIFA'nın verilerine göre Fatih Terim, geçtiğimiz yıl sırasıyla; 'Mesut Özil 5, Ronaldo 3, Messi 1' puan şeklinde oy kullandı. Arda Turan da oylamada bire bir aynı tercihleri yaptı. Terim'in teknik adamlardaki tercihi ise şöyleydi: Heynckes 5, Mourinho 3, Klopp 1. Ne tesadüftür ki, Arda Turan da oylamayı aynı şekilde gerçekleştirdi!
 
HEM 2013'TE HEM 2014'TE
2014'e gelindiğinde ise durum değişmedi. Fatih Terim futbolcular kategorisinde tercihini, 'Ronaldo 5, Robben 3, Benzema 1 puan' şeklinde kullanırken; Arda Turan da aynı tercihleri yaptı. Çok tartışılan teknik adamlar kategorisinde de Fatih Terim ile Arda Turan'ın aynı isimlere aynı puanları verdikleri görüldü. İkili; 'Mourinho 5, Löw 3, Simeone 1' şeklinde oylama yaptı.
 
İSPANYOLLAR TATMİN OLMADI
İki yıl üst üste Fatih Terim-Arda Turan ikilisinin aynı isimlere aynı oranda puan vermesi ve tek farklı bir tercih yapmaması bile FIFA bir hata mı yaptı sorusunu akıllara getirdi. Ancak Arda Turan'ın açıklamasında net olmaması ve "O dönemde benim oyun sorulduğunda yetkililerimize seçimimin en iyi hoca Simeone, en iyi futbolcu Ronaldo şeklinde olduğunu belirttim" açıklaması İspanyollar tarafından tatmin edici bulunmuyor.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar