Arda'ya Türk Futbol Tarihi'nin en büyük cezası!

Arda Turan, kavgaya karıştığı gerekçesiyle kulübü Başakşehir tarafından tam 2 Milyon 500 Bin TL para cezasına çarptırıldı. Geçtiğimiz hafta şarkıcı Berkay'la bir kavgaya karışan ve hastaneye silahla giren Arda Turan'a kulübü tarafından Türk Futbol Tarihinde bir futbolcuya verilmiş en büyük para cezası verildi. Başakşehir bu cezayı kulübün resmi internet sitesinden duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:
 

Yönetim Kurulumuz 15.10.2018 tarihinde saat 19:30’da tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanmış ve oyuncumuz Arda Turan’la ilgili bir kısmını aşağıda açıkladığımız bazı kararlar almıştır.

Milli Takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz.

Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin TL para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar