Atatürk, Silah Arkadaşları ve Şehitler İçin Mevlit

 
Cumhuriyet Halk Partisi, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümü nedeniyle Eminönü Yeni Cami'de mevlit okuttu. Mevlit çıkışı konuşan Chp Grup Başkanvekili İnce, gazetecilerin Gürsel Tekin ve Mustafa Sarıgül'ün başkanlık adaylığı sorusu üzerine, "Kulaklarımda sorun var duyamıyorum" diye yanıtladı.
 
CHP'NİN KURMAYLARI MEVLİTTEYDİ
 
Eminönü Yeni Cami'deki mevlide, Chp Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce, Akif Hamzaçebi, Chp İstanbul Milletvekili ve emekli Müftü İhsan Özkes, Chp İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
 
"Atatürk OLMASAYDI ADINIZ DİMİTRİ OLURDU"
 
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise, bu ülkede bayrağımız gönderdeyse, camilerimiz açıksa, camilerde ezan okunuyorsa, herkesin bunu Atatürk'e borçlu olduğunu belirterek "Atatürk olmasaydı, bu ülkenin kurtarıcısı olmasaydı, bugün hareket edenlere şunu söylüyorum; adınız Ahmet, Hasan, Hüseyin olmazdı. Adınız Dimitri olurdu, Yorgo olurdu. Bunları doğru bilmeleri lazım" dedi.
 
 
İhsan Özkes'in başarılı bir milletvekili ve Aydın bir din adamı olduğunu vurgulayan İnce, şunları söyledi: "İhsan Özkes arkadaşımızın bunu düşünmesi gerçekten çok hoş bir şeydir. Biz, bu başarılı milletvekillerimizle birlikte geldik. Öğle namazını kıldık sonra mevlidi dinledik. Şimdi de birlikte gidiyoruz."
 
 
 
"KULAKLARIM TIKALI"
 
Bir gazetecinin "İstanbul Belediye Başkanlığı için Gürsel Tekin ve Mustafa Sarıgül adaylığını koydu" sorusu üzerine İnce, "Kulaklarımda bir sorun var duyamıyorum" diyerek cami önünden ayrıldı.
 
 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar