Atiker Konyaspor Otizmli Bireylerin Eğitimi’ne 350 Bin TL Bağışladı

Atiker Konyaspor Yönetim Kurulu  Süper Ligin 5. Haftasında evinde oynadığı Fenerbahçe maçının masraflar çıktıktan sonra bilet satış gelirlerini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’na (SOBE) bağışlama kararı almıştı. 

SOBE Vakfı’nda bugün düzenlenen törene Atiker Konyaspor  adına İkinci Başkan  Selçuk Aksoy, Başkan Yardımcısı Celalettin Yılmaz, As Başkan Osman Koçak, Genel Müdür Bahri Bıçakçı, Vakıf Başkanı Mustafa Ak, Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Büyükmesci, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Yalçınkaya ve SOBE Genel Koordinatörü Fatma Güllüoğlu katıldı.
Fenerbahçe maçının hasılat geliri olan 350.000 TL değerindeki temsili çek  Selçuk Aksoy, B  Vakıf Başkanı Mustafa Ak’a teslim edildi. 
Törende bir konuşma yapan SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak “Tanınırlık açısından şimdiye kadar vakfımıza yapılmış en büyük destek” dedi. Ak konuşmasına şöyle devam etti. 
“ Öncelikle Atiker Konyaspor’a bu yapmış olduğu jestten dolayı çok teşekkür ediyorum. Konyaspor’un yaptığı jest çekin üzerinde yazan rakamdan kat kat daha fazla. Kelimelerle tarifi imkânsız. Yaptığı katkıyı, atlattığı eşiği anlatmak gerekiyor. Tanınırlık açısından şimdiye kadar vakfımıza yapılmış en büyük destek. Konyaspor’la bu organizasyonu yaptıktan sonra halkımızın, ailelerimizin, kamuoyunun bize karşı alakaları kat kat artmış durumda. Onun için bu katkılarından dolayı Atiker Konyaspor’a çok teşekkür ediyoruz. Bu sezon ve önümüzdeki sezonlarda da kendilerine başarılar diliyoruz.”
İkinci Başkan  Selçuk Aksoy ise “Biz yönetim kurulumuzun almış olduğu kararla Fenerbahçe maçı bilet satış gelirlerini SOBE Vakfı’na bağışlayacağımızı taahhüt etmiştik. Bugün de Konyaspor adına sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi için buradayız. Camiamız adına son derece mutluyuz gururluyuz. Bununla beraber SOBE’nin oluşmasında SOBE’nin ilk mimarı olan bugünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a ve Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Pekyatırmacı’ya ayrıca Vakıf Başkanımız Sayın Mustafa Ak’a ve yönetim kurulundaki tüm üyelere buraya verdikleri emekten dolayı tekrar teşekkür ediyoruz. Bizim görevimiz taraftarlarımızın vermiş olduğu desteği bir köprü vazifesi yaparak SOBE’ye aktarmaktı. Umarım bunda da başarılı olmuşuzdur. Bu vesileyle de Konya’daki tüm hayırseverleri SOBE’ye davet ediyorum. Buranın farkındalığını artması için burada vakıf adına çalışan iş adamlarına da destek olmaları gerektiğini bir kez daha söylemek istiyorum. Umarım amacımız yerine ulaşır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Törenin sonunda Vakıf Başkanı Mustafa Ak SOBE’nin teşekkür plaketini Konyaspor Başkan Yardımcısı Celalettin Yılmaz'a takdim etti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar