BAKIN ATATÜRK BİZLERİ KİMLERE EMANET ETMİŞ

Yaptığı hatanın farkına varan İl Başkanı Furat, "Sevgili basın mensupları ve değerli katılımcılar basın toplantımıza hoş geldiniz. Hepinize partim adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Dün bütün ülkenin yas içinde kutladığı, 10 Kasım'ı daha geçmiş olmaktayız. Kutlayarak geçmiş olmaktayız. Kutlayarak derken, pardon kusura bakmayın üzüntüyle şey yapmış olmaktayız. Geçirmiş olmaktayız. Dolayısıyla bu toplantıda bunları ifade etme ihtiyacı hissettim" diye konuştu.
 
DOKUZ SIRA YANINDAKİ BAŞKANI GÖRMEDİ
 
Basın toplantısında, 10 Kasım 2013 günü Zonguldak Valiliği önünde yapılan töreni hatırlatan Furat, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar'ın olmadığını öne sürdü. 10 Kasım 2013 günü kaydedilen görüntülerde ise AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar'ın olduğu ortaya çıktı. Başbakan'ın Anıtkabir'deki törenlere katılmasına rağmen Uçar'ın törenlere katılmadığını iddia eden Furat, "Bilindiği gibi dün saat 09.05'te Atatürk Anıtı'na çelenk koyma ile başlayan törenimiz Atatürk ve aziz şehitlerimiz, silah arkadaşlarının hatırasına bir mevlit ve Kur'an okutarak onları yad ettik. 
 
Tabii bu olayları yaşarken iktidarın Zonguldak'ta yapılan törenlere katılmamasını çok manidar buluyoruz. Başbakan'ın tam kadro Anıtkabir'de yapılan etkinliklere katılarak, Zonguldak'taki il yönetiminin bu etkinliklere katılmaması oradaki olayların mı Başbakan'ın anıtkabire gelerek törenlere katılması mı? Gerçeği yansıtmaktadır. Buradaki İl Başkanının bu toplantılara katılmayarak yaptığı hareket mi gerçeği yansıtmaktadır. Bu manidardır. Bunu Zonguldak halkının dikkatine sunmak istiyorum" diye konuştu.
 
"SAĞINA SOLUNA BAKMAMIŞ"
 
Törende kaydedilen görüntülerde ise AK Parti Zonguldak İl Başkanı tören hazırlığı sırasında Furat'ın dokuz sıra yanında bulunuyor. Tören öncesi Uçar'ın telefonu ile uğraştığı görülüyor. Furat'ın iddialarına İHA aracılığı ile yanıt veren AK Parti İl Başkanı
 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar