Başkan Altay’dan sorunlara anında neşter

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabında vatandaşlarla sohbet ederek sorunlara anında neşter vurdu. Sosyal medya hesabından vatandaşların istek ve şikâyetlerini dinleyen Başkan Altay, vatandaşların gönlünü bir kez daha kazandı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından vatandaşlarla buluşan Altay, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlara çözüm buldu. Altay,  Selçuklu İlçesinde yaşayan Konyalıların sorunlarını sosyal medya hesabından dinleyerek önemli sorunlara anında yanıt verdi.  Ali Dolapçı isimli bir vatandaş, "Başkanım öncelikle yaptığınız ve bundan sonra da yapacağınız hizmetler için teşekkür ediyorum. Parsana Mahallesi yeni stadyum karşısında ikamet ediyorum. Mahallenin 2004’ ten beri sakiniyim. Ve o yıllardan beri süre gelen özellikle stadyum otoparkında barınan başıboş köpekler halkta tedirginlik yaratıyor. Birde stadyum otoparkı yapıldığı günden beri otoparkın çevresi, alkol ve diğer olumsuz kullananlarla dolmaya başladı. Bu durumu polislere de bildiriyoruz ama ilgilenmiyorlar. Teşekkürler" diyerek sorununu dile getirdi. Başkan Altay Dolapçı’nın yorumuna, " Başıboş köpek meselesini çözmeye çalışıyoruz ama yasal engeller var" diyerek açıklamada bulundu.

PROJELERİNİ TAMAMLADIK

Ahmet Efe isimli vatandaş ise, " Sayın Başkanım Eski Sille Caddesi Kılıçaslan Mahallesindeki kentsel dönüşüm ile yapılan binaların çevresinde bulunan belediyelere ait park alanları ne zaman düzenlenecek saygılarımla" diyerek şikâyetini dile getirdi. Başkan Altay, " Projelerini tamamladık en kısa sürede ihale edeceğiz" diyerek cevap verdi.

BAŞKAN ALTAY MÜJDEYİ VERDİ

Esra Bayrak, " Başkanım Otizm ve Down Sendromlu Yaşam Merkezi ne zaman açılacak acaba?" sorusunu sordu. Başkan Altay’ da, " SOBE vakfımız kuruldu. Yılbaşına yetiştirmeye çalışacağız inşallah" dedi. Semra Kılıçtaş isimli başka bir vatandaş, “Başkanım Vailand gibi temiz, nezih, büyük ve içinde her şeyin bulunabileceği eğlence merkezi, lunapark istiyoruz. Çocuklarımızı alışveriş merkezlerinde ki oyun alanlarına hapsetmeyelim. Selçuklu buna çok müsait. Müjdenizi bekliyoruz” diyerek sorusuna yanıt istedi. Başkan Altay, “Müjdemizi bekleyin” diyerek yakında böyle bir merkezin Selçuklunun hizmetine kavuşacağının müjdesini verdi. Haber: Emine Gıynaş

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar