Batan teknede 55-60 kaçak göçmen olabilir

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Gölü'nde batan göçmen teknesiyle ilgili "Batan teknede 55-60 kaçak göçmen olduğunu değerlendiriyoruz" açıklaması yaptı. Ölü sayısının 6'ya yükseldiğini belirten Soylu 'Medeni Akbaş dahil olmak üzere 11 kişi gözaltında, ilgili köyün muhtarı açığa alındı. Teknenin 110-120 metre dipte olduğu tahmin ediliyor. Henüz yeri tespit edilmiş değil' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Gölü'nde teknenin batması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini açıkladı.

Soylu, 28 Haziran'da saat 18.00'da bir muhtarın ihbarı sonucu Van Gölü'nde bir teknenin battığı haberini aldıklarını söyledi. 

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"Medeni ve Servet Aktaş yönetimindeki teknede kaçak göçmenlerin olduğu ihbarı geldi. Bunun üzerine arama ve tarama çalışmaları hem havadan hem de göl yüzeyinde hemen başlatıldı. 28 Haziran'da bahsedilen kişilerden Medeni Akbaş ailesini aramak suretiyle kendisinin yüzerek kurtulduğunu ve bir çiftlikte bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine emniyet güçlerimiz, jandarmamız telefon izlemek suretiyle hangi çiftlikte olduğunu buldu ve gözaltına aldı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar