Bayram tebrikleri

Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımlanan tebrikler

Konya Valisi Yakup Canbolat, “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan, yaptığımız ibadetlerle manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, paylaşma ve yardımlaşmanın yoğunlaştığı mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “Kendisi de bayram olan rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayı bize bir bayram armağan ederek gitti. Ramazan-ı Şerif’in sonunda yeni bir bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar aynı din aynı inanç etrafında yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden, bizi millet olarak bir eyleyen, diri eyleyen, iri eyleyen ilahi armağanlardır” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonunda bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Huzurun ve hoşgörünün başkenti Konya’da Ramazan ayını kardeşlik ve beraberlik duyguları içerisinde geçirdik. Cenabı Allah, yine huzur içinde bizleri sevdiklerimizle birlikte nice bayramlara ulaştırmayı nasip etsin” dedi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını Derbent’imiz de, Konya’mızda, ülkemizde ve tüm İslam coğrafyasında hep birlikte yaşadık. Paylaşma, merhamet, sabır ve rahmet ayında oruç tutarak, zekat vererek, teravih namazlarını hep birlikte büyük bir coşkuyla eda ederek Ramazan Bayramı’na ulaştık” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır” dedi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar