Bdp'li Sakık Genel Kurul'da Kur'an-I Kerim Gösterdi

DP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Meclis Genel Kurulu'nda partisinin grup önerisine destek isterken Kur'an-ı Kerim gösterdi ve "Sizi bu kutsal kitap adına temin ediyorum ki binde birini anlatmışımdır. Sizi bugün vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Öyle boş inanç yok" dedi.
 
"SİZİ GÖREVE DAVET EDİYORUM"
 
Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Bdp'nin, "1990'lı yıllarda Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan katliam ve köy yakmalarının ortaya çıkarılması, hakikatlerin açığa çıkarılması" gerekçesiyle verdiği araştırma önergesine ilişkin grup önerisi üzerinde konuşan Sakık, "Katiller biliniyor" diyerek yanında getirdiği Kur'an-ı Kerim'i gösterdi. Sakık, "Sizi bu kutsal kitap adına temin ediyorum ki binde birini anlatmışımdır. Sizi bugün vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Öyle boş inanç yok. Sizi bugün göreve davet ediyorum" diyerek araştırma önergesine destek istedi.
 
 
 
ŞİVAN PERVER'E ÇAĞRIDA BULUNDU
 
Başbakan'ın Barzani ile görüşecek olmasına işaret eden Sakık, "Önemli bir görüşmedir. Yanında Şivan Perver olacak diyor. İbrahim Tatlıses olacak, düet yapacaklar. Şivan'a bir çağrım var. Bizim acılarımız var. Siz Diyarbakır'a geliyorsunuz, sen 40 yıl bu mücadeleyi sürdürdün.
 
 
 
 
 
Bu acılar adına eğer düet yapacaksanız, Paris'te sürgünde ölen Ahmet Kaya'nın naaşı başında bir parçan vardı, bu parçayı istiyoruz, bizim acılarımız var. Bu acıların seslendirilmesi gerekir Diyarbakır sokaklarında. Bu acılardan dolayı özür dilenmeli. Şirvan bunu seslendirmeli" diye konuştu.
 
Şirvan Perver'e seslenen Sırrı Sakık ardından telefonunu çıkararak kastettiği şarkıyı Meclis Genel Kurulu'na dinletti.
 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar