Büyükhelvacıgil Rasyonel Haber'e açıkladı

RASYONEL ÖZEL HABER

Helvacızade Gıda İlaç Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Zade Vital Doğal Besin Destekleri ile sağlık sektörüne attıkları adımdan sonra bunu daha da geliştirme açısından ilaç fabrikası kurma yönünde teşebbüslerde bulunduklarını söyledi.

Rasyonel Haber Gazetesi Genel Koordinatörü Sadrettin Soranlar ile Yazı İşleri Müdürü Mustafa Balkan’a, ziyaret esnasında konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Helvacızade Gıda Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, bitkisel besinlerin tohumları ile deniz kaynaklı omega 3 balık yağı destekli 35 farklı çeşit 190’ın üzerinde ürünle 7’den 70’e insanımızın sağlığına yönelik Zade Vital Doğal Besin Destekleri’yle sağlıkta önemli bir çığır açtıklarını dile getirdi.

Zade Tesisleri bünyesinde kurulan ve 2012’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sanayi-üniversite işbirliği projesi olarak başlatılan Doğal ürünler Araştırma Uygulama Merkezi’nin önemine de değinen Büyükhelvacıgil, yerli tohumlardan elde edilen yağların, yumuşak kapsül blister ambalajlar içerisine soğuk preslenmiş vaziyette eczanelerde satışa sunulduğunu kaydetti. Endemik bitki açısından Anadolu’nun zengin olduğunu ve bu bitkiler ile yerli tohumların Selçuk ve Ege Üniversiteleri’nin bilimsel katkıda bulunacakları AR-GE merkezinde toplandığına işaret eden Büyükhelvacıgil, “Bu merkez ile Türkiye’nin AR-GE, teknoloji ve ilaç ithal eden ülke konumundan ilaç ihraç eden ülke konumuna gelmesi hedefleniyor. Bu tesislerimize ilaveten bu yatırımımızı destekleyen ilaç fabrikası kurma yönünde teşebbüslerimiz devam ediyor” dedi. Bütün Zade Vital ürünlerinin, çevre dostu ve özel tasarımlı ambalajlarda korunduğuna dikkati çeken Büyükhelvacıgil, bu ürünlerin, 5 kıtada ve 60’a yakın ülkeye ihraç edildiğini kaydetti.

ZADE VİTAL BİTKİSEL BESİN DESTEĞİ ÜRÜNLERİ

Zade Vital Bitkisel Besin Destek ürünleri arasında metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı Aspir Yağı; bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipid seviyelerini düzenleyici ve alerjik rinit tedavisinde yardımcı olarak kullanılan Çörek Otu Yağı; vücut direncini artırmaya ve kalp sağlığını korumaya yardımcı, cildi yenileme ve canlandırma amacıyla yaşlanma etkilerini geciktirici özelliklere sahip Nar Çekirdeği Yağı; buğday tanesinin embriyo kısmından elde edilen ve tüm enerji ile besin kaynaklarını bünyesinde barındıran ve çok zor elde edilen, A-D-E vitaminlerince zengin olan Ruşeym Yağı; genel yorgunluk problemi olan kişilerin günlük besin programlarında kullanılabiliyor.

Avrupa’da “gençlik yağı” olarak bilinen Isırgan Otu Yağı ise; saçlardaki kepek sorunu olanlar ile saç köklerini beslemeye ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olarak kullanılabiliyor. Daha sağlıklı saçlar elde etmek isteyenler için ideal bir yağ seçimi. (Haber Merkezi)

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar