CHP Maltepe Adayı Hakkında Şok İddia

Bu isim, CHP’nin İstanbul Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç. Kılıç, geçtiğimiz yıllarda “uyuşturucu satıcıları ile yakalandı” haberleri ile gündeme gelmişti.
 
Talip Doğan Karlıbel adlı araştırmacı-yazar Ülke TV'de yayınlanan "Sıra Dışı" adlı programda yaptığı açıklamalarda, Ali Kılıç'ın Almanya'da uyuşturucu satıcılarıyla yakalandığını ileri sürmüştü.
 
Karlıbel, Ali Kılıç'ın PKK'lı Mahmut Yılmaz ile birlikte polis tarafından Frankfurt’ta HH DP 934 plakalı araçta gözaltına alındığını da iddia etmiş ve bazı belgeler göstermişti.
 
 
Karlıbel’in o iddiaları şöyle:
 
"Ali Kılıç Türkiye'den kaçtıktan sonra alman vatandaşı oluyor. Orada çeşitli işler yaptıktan sonra PKK'lılarla yakın temasta bulunuyor. 13.11.1998  tarihinde Frankfurtta bir yol aramasında HH DP 934  plakalı araçta PKK'lı Mahmut  Yılmaz ile birlikte yakalanıyor. İkisi de gözaltına alınarak karakola götürülüyorlar. Yapılan işlemlerin ardından Ali Kılıç 5 bin 450 mark para cezası kesilerek bırakılıyor."
 
Karlıbel programda Ali Kılıç'ın Almanya'dan Türkiye'ye ve CHP'ye yapılan para transferini yürüttüğünü, bunun evraklarının da ellerinde olduğunu belirterek Kılıç'ın uyuşturucu satıcılarıyla da yakın ilişkisinin olduğunu söylemişti.
 
Kılıç'ın 2 kişiyle bir saunada gözaltına alındığını da savunan Karlıbel şöyle devam etmişti: "Kılıçdaroğlu Almanya'ya geldiği bir sırada Ali Kılıç ve uyuşturucu ticareti yaptıkları belirtilen  hemşehrileri Mustafa Güner ve Nevzat Rıdvan bir saunada buluşuyorlar. Burada yapılan bir aramada 4'ü birlikte yakalanıyor.  Kılıçdaroğlu diplomatik pasaportu olduğu için serbest bırakılıyor. Ama diğerleri hakkında işlem yapılıyor."
 
Ortadaki iddiaların hepsinin belgesi olduğunu belirten Karlıbel, Kılıç'ın Almanya'daki tüm PKK dernekleriyle yakın ilişkide olduğunu,  gözaltına alınması gerektiğini iddia etmişti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar