Cumhurbaşkanı Gül'den 'Twitter' açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda’ya hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Gül’ün Twitter gibi platformların kapatılmasının kanunen mümkün olmadığını ifade etti.
Twitter probleminin en kısa sürede sona ereceğini ifade eden Gül, "İnternet yasası torba yasa içinde gelmişti ve içinde milyonlarca insanı ilgilendiren hususlar vardı. Aynı şekilde geri dönme ihtimalini düşünerek o yasayı imzaladım. İmzalarken hükümetle yakın temas için de konuştum ve 1 hafta içinde mahsurlu noktaların değiştirilmesini istedim. Nitekim yasa da değişti. İnternetin ve bu tip platformların kapatılması kapatılması kanunen mümkün değil. Ancak o sayfalarda bir suç işleniyorsa sadece o sayfaya erişimi engellenir. Bunu istismar edenlere fırsat vermemek lazım" ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dinlemeleri ilişkin ise "Ben de dinlenmedim diyemem, böyle şeylerin çıkmasında da kaygım yok. Böyle bir durum varsa benim bilgim dahilimde değil" ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar