“Elimizi taşın altına koymaya hazırız”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un, ‘Simitler başkandan, çaylar esnaftan’ sloganıyla başlattığı esnaf buluşmalarının son durağı Yeni Meram Sanayi oldu. Esnafların sıkıntı, istek ve önerilerini dinleyen Kavuş, bölgeyi el birliği ile vizyon bir hale getirmek amacında olduklarını belirterek, “Biz esnafımızın sorunlarını çözmek için elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

Buluşma öncesinde her esnafla ayrı ayrı sohbet eden Başkan Kavuş, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren kapımız herkese açık oldu. Gelmeyenlere, gelemeyenlere biz gittik. Dertlerini, sıkıntılarını dinledik. Çözüm yollarını birlikte aradık. Esnaf buluşmalarımız da bunun en iyi örneği” diye konuştu.

Seçim çalışmaları boyunca Yeni Meram Esnaflarını tek tek ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Kavuş, bu nedenle çevre esnafının sorunlarını yakından bildiğini kaydetti. El birliği ile yapılacak çalışmalarla bu bölgeyi adına layık bir hale getireceklerini belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Burayı bir cazibe merkezi haline getirmek adına bizim yapacaklarımız var, sizlerin yapacakları var. Önümüzde duran en önemli sorun asfalt ve yeşillendirme çalışmaları. Biz buraya asfalt dökmeye hazırız. Ama esnaflarımız kendi işyerlerinin önlerini beton, kilitli taş ile düzenlemedikçe bizim dökeceğimiz asfalt birkaç haftada bozulur. Buda eski görüntünün yeniden gelmesi demek. Bunun yaşanmaması için herkesin önce işyerlerinin önünü düzenlemesi lazım. Siz işyerlerinizin önlerini düzenleyeceksiniz, biz de geri kalan kısımı. Böylece burasının cazibe merkezi bir sanayi olmasının önü açılacak.”

“ESNAFLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Sorunları çözmek adına istişareyi sürekli olarak dinamik tutacaklarını ifade eden Başkan Kavuş, Meram’da iki ayrı sanayi bulunduğunu hatırlatarak, Yeni Meram Sanayi’nin gerekli çalışmaları yaptıktan sonra gelecek vaat ettiğinin altını çizdi. Belediye olarak her iki sanayiye ve esnaflarına sahip çıkacaklarını söyleyen Kavuş, “Burada boş işyerleri gördük. Bunları doldurabilirsek diğer esnaflarımızın da işleri açılacak, daha çok kazanacaklardır. İşyerlerinin dolmasının ilk şartı da sorunların çözülmüş olması. Biz elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu.

“SORUNLARIN ÜSTÜNE ÜSTÜNE GİDİYORUZ”

Hedeflerinin sadece burayı derleyip toparlamak olmadığını belirten Başkan Kavuş sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim belediye olarak buradaki hedefimiz Yeni Meram Sanayisini vizyon bir merkez haline getirmek. Bunun için programlı bir çalışma gerçekleştirmek istiyoruz. Bu sadece sorunları çözmek anlamından ziyade, yeni ve önemli yatırımları da bölgeye kazandırmak anlamı taşır. Bizim istediğimiz bu. Görmek istediğimiz Yeni Meram Sanayi, asfaltından güvenliğine kadar tüm sorunlarını geride bırakmış, yeşiller içinde, esnafımızın rahat bir çalışma ortamı bulduğu, ihtiyacı olan herşeye en hızlı bir şekilde ulaşabildiği bir sanayi.” Başkan Kavuş, konuşmasının ardından toplantıya katılan esnafları dinledi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar