Elmalı Hamdi Hoca Caddesi yenilendi

Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra büyük caddelerde de asfalt yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Yazır Mahallesinde bulunan Elmalı Hamdi Hoca Caddesinde sürdürülen asfalt çalışmaları ile cadde tamamen yenilendi.

Selçuklu’da 2019 yılı için belirlenen 100 bin ton asfalt hedefine adım adım yaklaşıyor. İlçe genelinde 30 ekiple sürdürülen altyapı çalışmaları kapsamında önemli güzergahlarda da asfalt yenileme çalışmaları yapılıyor. Elmalı Hamdi Hoca Caddesinde yapılan asfalt çalışmalarında sona gelinirken, ulaşım ağının genişletildiği ana caddelerde bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

“SELÇUKLU’NUN ALTYAPISINI TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Selçuklu Belediyesi olarak altyapıda da önemli hizmetler yaptıklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “İlçemizin her bölgesinde belirlenen noktalarda ekipler altyapı, yol genişletme, asfalt serimi, asfalt tamiri, kumlama ve tretuvar çalışmaları yapıyor. Önceden belirlenen program kapsamında 30 ekiple Selçuklu’nun altyapısını tamamlamaya çalışıyoruz. Elmalı Hamdi Hoca Caddesi üzerinde yapılan asfalt çalışmaları ile Beyhekim ile Şafak Caddesi 6 kilometrelik bir ana arterle birbirine bağlanmış durumdadır. Yaklaşık 10 metreyi bulan genişlikle Konya’nın önemli güzergahlarda asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her güzergahta ikişerden 4 şerit olmak üzere yan yolları ile birlikte toplam 10 bin metrekare alanda satıh kaplama, parke, bordür ve orta refüj çalışmalarımız yapılmaktadır. Şehrimizin en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Yazır Mahallesinde hemşehrilerimiz için modern fiziki altyapıya sahip yaşam kalitesi yüksek hizmetleri sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar