Erdoğan: Sokağa çıkamaz hale gelirsin

Erdoğan konuşmasında,darbecilere direnişin sembolleri haline gelen İstanbul ve Ankara'daki iki noktada anıtların inşa edildiğini belirterek, "Darbe girişiminin yıl dönümünde açacağız. Tüm milletimizi davet ediyoruz" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İnancımıza göre şehitler ölmez. Bize düşen şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaktır. İşte bu amaçla İstanbul ve Ankara'da darbe direnişinin sembolleri haline gelen mekanlarda anıtlar inşa ettik.

15 TEMMUZ 23.15'TE BAŞLIYORUZ

İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu yakasında ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki anıtları darbe girişiminin yıl dönümünde açacağız. 23.15'te Şehitler Köprüsü'nde başlıyoruz. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yapacağımız açılışa tüm milletimizi davet ediyoruz. TBMM’nin önünde de bir anıt yapıp onu da inşa edeceğiz. Bir diğerini de TOBB Marmaris’te inşa edecek.

 HALA 15 TEMMUZ'U ANMAYAN GAFİLLER OLDUĞUNU GÖRÜYORUM

Hala 15 Temmuz'u anlamayan gafiller olduğunu görüyorum. Bunların başında ana muhalefet partisinin başındaki zat geliyor. Kendisi yaptığı eyleme adalet yürüyüşü adını vermiştir. Olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olabilir. Ama talepleriyle bu kavramı ne kadar yanlış anladığını göstermiş oldu. CHP Genel Başkanının sözlerini duyunca aklıma hemen Mevlana hazretlerinin adalet tanımı geldi.15 Temmuz ile ilgili yapılan bu kitap. Çok çok önemlidir. Bu kitap için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizi böyle bir felaketin eşiğine getirenleri rabbimin kahretmesini niyaz ediyorum.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANININ EVİNE KAÇAN O DEĞİL MİYDİ?

Mevlana hazretleri ağaca su vermeyi adalet, dikene su vermeyi zulüm olarak tanımlıyor. Hasta dediler, cezaevinden çıkmalı diyenler Mardin eski belediye başkanı bir baktık gayet iyi yürüyor. Bunlar şehitlerimizin katilleri. Onlar terör örgütleriyle kol kola girebilir. Onlar hainlerle kucaklaşabilir. Biz bunu yapmadık yapmayacağız.Biz elinde silah olan her teröristi öldürmeye ant içtik. 15 Temmuz günü CHP genel başkanı kaçacağına darbeye direnseydi. Bugünkü yürüyüşü bir şekilde anlardık ama bunlar teröristlerle kol kola yürüdüler. Havalimanından Bakırköy belediye başkanının evine kaçan bu şahıs değil miydi?  Biz milletimizin yanına indik. Orada atamalarımızı da yaptık. Başbakanımızla sürekli koordineli bir şekilde görüştük. 16 saatte bu işi bitirdik. Lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır. Kılıçdaroğlu dağın arkasına saklandı. Batı konuşuyor. G20 zirvesi yaptık. Hamburg'u yakıp yıktılar. 25 gün yürüdüler. Bunların kılına zarar gelmesin diye hükümetimiz gece gündüz çalıştı. Demokrasinin garantisi AK Parti iktidarıdır. Bunların bir önceki partilerinin iktidar olduğu vakitte Merve Kavakçı kardeşimizi dışarı çıkartın diyen öteki tarafa gitmiş zata alkış tutanları biliyoruz. 

KILIÇDAROĞLU O GECE SAKLANAMSAYDI YÜRÜYÜŞE FARKLI BAKABİLİRDİK

Kendisi Adalet Yürüyüşü adını verdi ama olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olur. Darbecileri ve teröristleri savunan CHP Genel Başkanı bizden dikenlere su vermemizi istiyor. Hasta dediler, durumu çok kötü dediler. Cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı yürüyebiliyor, nasıl hasta?

SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELİRSİN

Ana muhalefetin başındaki zat, 15 Temmuz'da İstanbul'da köşe bucak saklanmasaydı bu yürüyüşe farklı bakabilirdik. Sokaksa sokak diyen bu kişi kendisinin sokağa çıkamaz hale gelebileceğini iyi bilmeli. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz. Sokaklarda aranan adaletin adı intikamdır. Bunun da sonu vandallıktır. 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar