Erdoğan'dan Savcı Muammer Akkaş'a: Seninle İşimiz Var

Başbakan Erdoğan, Manisa Demirci'de toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.
 
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, ikinci operasyon dalgasının soruşturma dosyasından alınan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş için "Daha dur bakalım seninle işimiz var. Öyle adalet militanlarının aynen geçmişte üniversitelerde bildiri dağıtanlar gibi adalet sarayının önünde adalet yerine bildiri dağıtıyorsun" dedi.
 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
 
"Biz inançlı milli değerlerine bağlı muhafazakra demokrat bir gençlik istiyoruz. Onlar geleceğin yeni Türkiye'sini inşa edecek. Bizim gençliğimiz elinde molotof kokteyliyle dolaşmayacak. Bizim dinimizde kavmiyetçilik, ırkçılık siyah beyaz ayrımı yok. Bizi ayıramayacaklar bölemeyecekler. Bu vatanımız üzerinde kimse operasyona kalkışmasın. Bizi ayırmaya çalışanlara cevap verdik.
 
"KARŞILARINDA BİZİ BULACAKLAR"
 
Devletin içinde paralel devlet olamaz. Buna gayret edenler bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklar. Kim olursa olsun karşılarında bizi bulacaklar. Hangi meşrepten olursa olsun... Hizmeti istismar etmek suretiyle, cemaat istismar etmek suretiyle tertemiz kardeşlerimizi bölmeye gayret etmek suretiyle ve onların üzerinden rant elde etmek isteyenler karşılarında bizi bulacaklar. Çünkü bu ülke 76 milyonundur. Biz 76 milyonun hükümetiyiz. Bu ülkeyi bölmeye parçalamaya kimse cüret edemez.
 
"GÜNAH KEÇİSİ HALİNE GETİRDİLER"
 
Herkes yerini bilecek. İşte son olan olayları görüyorsunuz. Uluslar arası boyutu var ulusal boyutu var. Kardeşlerim ne demek Türkiye'nin kalkınmasını hazmedemeyenler bu oyuna geliyor. Zarar ortada 120 milyar dolar. 11 günde 12 günde... Bunun bedelini nasıl ödeyecekler. Bir savcı efendi makamını farklı bir şekilde kullanıyor. Gizlilik kaydı olan evrakları yanına aldığı yandaş medyayla birlikte bir çok masum insanları istismar suretiyle hiçbir günahları olmadığı halde iftira atmak suretiyle onları bu ülkede günah keçisi haline getiriyor.
 
"SENİNLE İŞİMİZ VAR DAHA"
 
Bu adamlar bu toplumun içinde yarın tertemiz olsalar da nasıl dolaşacaklar. Bu savcı dört beş gün önce başsavcının yaptığı manidar açıklamaya göre, biz hakim ve savcılarımızın temiz olanları tenzih ederiz. Ancak bu gücü ve kuvveti suistimal suretiyle eğer bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına neden oluyorlarsa bunları da teşhir ederiz. Bu nasıl bir savcı. Başsavcı ondan dosyayı istiyor diye kalkıyor bildiri dağıtıyor beyefendi. Daha dur bakalım seninle işimiz var. Öyle adalet militanlarının aynen geçmişte üniversitelerde bildiri dağıtanlar gibi adalet sarayının önünde adalet yerine bildiri dağıtıyorsun. Hangi savcı çıkıp sokakta bildiri dağıtmış bugüne kadar. Biz bunları CHP'nin genel müdürünün yanındaki tiplerden biliyorduk. Ama şimdi aynen benzerini de bunlar yapıyor.
 
"SAYIN BAYKAL'I KASETLE GÖNDERMİŞTİ"
 
CHP'nin genel müdürü Sayın Baykal'ı kasetle göndermişti. O bir kaset genel müdürüdür. Kaset genel başkanıdır. Şimdi ise yavaş yavaş bu işin arkasında kimlerin olduğu açığa çıkıyor. Yeni yeni anlıyoruz. Kendi genel başkanına tezgah kuran bu ülkede her şeyi yapar."

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar