Eski günleri yâd ettiler, Mısır'ı da unutmadılar

Doğanhisar İmam Hatip Lisesi Mezunları geleneksel hale getirilen programda bir araya geldi.

Programa Doğanhisar Kaymakamı Mehmet Çamlıca, Ak Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Maliye Bakanlığı Müsteşar yardımcısı İsa Coşkun, Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Selçuk Biricik, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Talat Sakallı, Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bekir Alboğa başta olmak üzere çok sayıda Doğanhisar İmam Hatip Lisesi mezunu katıldı.

Merkez Çarşı Pazar Camisi’nde Mısır'da katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından programa geçildi. Doğanhisar İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Turan birlik ve beraberlik mesajları verdi. Okulun ilk müdürlerinden Hamit Turanalp ise okulun yapımına nasıl karar verildiğini anlattı.

KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Konya Karaman, Aksaray ve Niğde’nin içinde bulunduğu bölgenin kalkınması için eylem planı hazırladıklarını söyledi.

Babaoğlu, “Bölge insanı ve siyasi otoritelerimizle işbirliği içerisinde hazırladığımız bölgesel kalkınma planı ile KOP bölgesi yeniden ayağa kalkacak” diye konuştu.

Kendisinin de İmam hatip mezunu olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Ak Parti Milletvekili Gülay Samancı ise imam hatiplilerin 28 Şubat süreci ve sonrasında yaşadığı sıkıntılara vurgu yaptı.

Samancı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Zulmü alkışlayamayız” diyerek sıkıntıları ortadan kaldırdığını kaydetti. 

Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsa Coşkun ise bu okuldan mezun olanların iş hayatında başarılı olduklarını söyledi.

Programda son olarak göreve yeni başlayan İlçe Kaymakamı Mehmet Çamlıca konuştu. Çamlıca bu tür programların birlik ve beraberliğe önemli katkı sağladığına dikkat çekti.

Program Grup kardeşlerin seslendirdiği ilahilerle sona erdi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar