Esnaf Mevlana Haftası’na hazır

Mevlana Haftası ve Şeb-i Arus etkinliklerinin Konya için önemine dikkat çeken Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, "Esnaflarımız Mevlana Haftası'na hazır ve 7 - 17 Aralık tarihleri arasında Konya'mızı en iyi şekilde temsil edecek" dedi. Başkan Karabacak, "Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız her yıl olduğu gibi bu yılda yerli ve yabancı turistlerimize güler yüzle ve ahilik kültürüne örnek teşkil edecek davranışlarda bulunarak Konya’mızın tanıtımına katkı sağlayacaklardır. Konyalı esnafımız hep örnek olmuş, olmaya da devam edecek” dedi. Karabacak, 745. Vuslat Yıldönümü ve Mevlana Haftası'nın Konya için büyük önem arz ettiğini ve esnaf sanatkarın bu yıl da üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacağını ve Konya'yı en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

ESNAF ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ BU YILDA YAPACAK

Karabacak, "Konya'daki esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte Konya'mızın tanıtımına verdiğimiz önem ve değer bu yıl ziyadesiyle artarak devam edecek. Konya dışından gelen yerli ve yabancı turistler birebir esnaflarımızla muhatap olduğu için bu durumun ne kadar önem arz ettiğinin farkındayız. Bugüne kadar Konya esnafımız üzerine düşen görevi her daim yaptı, bu yıl da Şeb-i Arus Törenleri ve Mevlana Haftası'nda Konya'mızı en iyi şekilde temsil edecek" dedi. Konyalı esnafların Mevlana Haftasına hazır olduğunu ve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirten Karabacak, “KONESOB olarak Birliğimize bağlı Oda Başkanlarımız ve Odalarımızın değerli yönetim kurulu üyeleriyle yapmış olduğumuz istişarelerde Mevlana Haftası’nın sorunsuz geçmesi ve esnaflarımızın Konya’yı ve Konya’nın tanıtılması konusunda örnek davranışlarda bulunmaları konusunda bilinçlendirmeler yapıyoruz. Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız her yıl olduğu gibi bu yılda yerli ve yabancı turistlerimize güler yüzle ve ahilik kültürüne örnek teşkil edecek davranışlarda bulunarak Konya’mızın tanıtımına katkı sağlayacaklardır” dedi.

"ŞEHRİMİZİN TANITIMI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Karabacak, “55 bin üyemiz ve 84 Meslek Odamızla Konya’mızın tanıtımına katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz, bu gayreti önümüzdeki yıllarda da göstermeye devam edeceğiz” dedi. Konya'nın üretim yapan firmalarına da seslenen Başkan Karabacak, "Konya'mızın marka değerini yükseltme noktasında şehrimizin firmaları, dinamikleri, sivil toplum kuruluşlarıyla elele vermeli ve Mevlana gibi dünyaya mal olmuş değerlerimize daha fazla sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar