Fabrikada 150 çalışan vardı iddiası

 Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi, bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Korkunç gürültünün ardından vatandaşlar sokağa döküldü.

Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu 'İçeride 150'ye yakın çalışan var' açıklaması yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce de 'Düzce ve Kocaeli'den yardım istedik' dedi. Sakarya Valisi Kaldırım da patlamaya ilişkin 'Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz' ifadelerini kullandı. Söz konusu havai fişek fabrikasında 2009 ve 2014 yıllarında da patlama yaşanmıştı. Bu patlamalarda 2 kişi hayatını kaybetmişti, 39 kişi de yaralanmıştı.

Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. 

Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 

"İÇERİDE 150'YE YAKIN ÇALIŞAN VAR"

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu "İçeride 150'ye yakın çalışan var" açıklaması yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de "Düzce ve Kocaeli'den yardım istedik" diye konuştu.

"OLAYA ŞU ANDA MÜDAHALE EDEMİYORUZ"

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da patlamaya ilişkin 'Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz' ifadelerini kullandı. 

Kaldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Bütün ekiplerimiz orada. AFAD, sağlık, itfaiye UMKE, jandarma, emniyet tüm birimlerimiz orada. Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu için, patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz. Ben de olay yerine varmak üzereyim. 

"İÇERİDE 150-200 ARASI İNSAN VAR"

Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 arası insan var ama patlamalar devam ettiği için müdahale edilemiyor. Olayı yakından takip ediyoruz. Bütün çevre güvenliğini aldık, vatandaşların yaklaşmasına müsaade etmiyoruz. Gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz."

3 BAKAN OLAY YERİNE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Sülyeman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Zehra Selçuk, patlamaya ilişkin inceleme için Sakarya'ya gidiyor.

Soylu, Koca ve Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla incelemelerde bulunmak üzere havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen Hendek'e hareket etti.

11 YILDA 3'ÜNCÜ PATLAMA

Söz konusu havai fişek fabrikasında 2009 ve 2014 yıllarında da patlama yaşanmıştı. Bu patlamalarda 2 kişi hayatını kaybetmişti, 39 kişi de yaralanmıştı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar