FETÖCÜ DEDİLER, KAHRAMAN ÇIKTI

Emekli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisinin kurucular kuruluna girerek siyasete adım atmasından sonra hakkında bazı haber sitelerinde ‘FETÖ’cü Müdür’ şeklinde haberler yer aldı.  Bu haberlere istinaden haber merkezimizin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Mevlüt Demir’in, 2006’dan bu yana FETÖ’yle mücadele eden bir kahraman olduğu ortaya çıktı. İşte ahlaksızca atılan iftirayı haber merkezimiz belgeleriyle çürüttü. 

Geçtiğimiz günlerde kameralar karşısına geçen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni partisini kurduğunu duyurdu. Davutoğlu, partisinin adını ‘Gelecek Partisi’ olarak açıkladı.  Parti kurulduktan sonra kimlerin kurucu üyede yer aldığı ise merak konusu oldu.  Bilinen pek çok ismin yer aldığı Gelecek Partisi’nde, FETÖ ile mücadelede ön plana çıkan ve bu mücadelesini herkesin yakından takip ettiği Konya ve Denizli eski Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’de yer aldı. Mevlüt Demir’in politikaya atılması daha önce görev yaptığı Denizli, Konya ve memleketi Alanya’da politik yorumları da beraberinde getirdi. İftira atmanın kolay olduğu günümüzde bu politik yorumlar yerini çirkin saldırılara bıraktı. Konya, Denizli ve Alanya’da on binlerce kişinin FETÖ ile mücadelesine şahitlik ettiği Mevlüt Demir bakın neler yaptı.
PARALELİN ŞİFRESİNİ ÇÖZEN ADAM
Mevlüt Demir, hain darbe girişiminden 1,5 yıl önce Denizli’den Konya Emniyet Müdürlüğüne atandı. Konya’ya atanan Demir için; ‘PARALELİN ŞİFRESİNİ ÇÖZEN ADAM’ diye gazetelerde manşetler atıldı. 2006 yılında hazırladığı Emniyet Genel Müdürlüğündeki, ‘F Tipi Örgütlenmelerin Etkin Elemanları’ listesiyle gündeme gelen Demir, Konya’ya atandıktan sonra da FETÖ’cülere karşı yine boş durmadı. Vatan hainlerinin karşısında dimdik ve kararlılıklar durarak, operasyon üstüne operasyon yaptı. Yaptığı operasyonlarla sadece Konya değil; birçok ilde FETÖ yapılanmalarını çökertti. FETÖ ile mücadelesini sürdürürken vatandaşla da bağını koparmayan gönül adamı Mevlüt Demir’in kapısı herkese açık oldu.  
‘ALNININ ORTASINDAN VURUN”
15 Temmuz 2016 hain darbe girişimden haberi olduktan hemen sonra halkın da desteğini yanına alan Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve ekibi, 20 dakikada kentte stratejik noktalarda önlem alınmasını sağladı. Darbe girişiminin ardından askeri birliklerin giriş ve çıkışları kepçe, kamyon ve belediye otobüsleriyle kapatıldı. Konya 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığı kontrol kulesine, herhangi bir helikopter iniş çıkışı olmaması için keskin nişancılar yerleştirildi. Nişancılara, "Zorluk çıkartanı, alnının ortasından vurun" emri verildi. Hava üssündeki pist, askeri araç ve kepçelerle kapatıldı. Darbe girişiminin yaşandığı gece, üste iniş yapmak isteyen bir yakıt ikmal uçağı pistin araçlarla kapatılması nedeniyle inemedi, alınan tedbirler sayesinde uçakların piste iniş ve kalkışlarına müsaade edilmedi. Darbe girişimi sırasında Konya'daki darbecilere destek için çağrıldıkları öne sürülen 1'i yüzbaşı 30 kişilik komando timi de Konya-Antalya karayolu kent girişinde silahlarıyla gözaltına alındı. Bu durum karşısında halkın da direnişini gören darbeci askerler, Konya'da bir kalkışmaya cesaret edemedi.


FETÖ’CÜLERE  BOYUN EĞMEDİ
Darbe gecesi "505" koduyla başlayan bir telefondan aranan Demir'in, tehdit ve baskılara rağmen dik duruş sergilediği ortaya çıktı. Karşıdaki kişi, "Genelkurmay Başkanı adına arıyorum. Dost kuvvetlerle çatışmak istemiyoruz. Silahlarınızı bırakın" dedi. Bunun üzerine sinirlenen Demir, "Hainden dost kuvvet olmaz. 3-5 çapulcuya devleti vermeyiz. Kanun dışına çıkanları alnının çatından vururuz" karşılığını verdi. Karşıdaki kişi de imalı bir şekilde "Tamam beyefendi" diyerek telefonu kapattı. Dönemin Konya Valisi Yakup Canbolat, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılması ve önlenmesinde gösterdiği çalışmadan dolayı Demir'i başarı belgesiyle ödüllendirdi.  

“VATANDAŞA HİZMETKAR OLUNUR”
Demir, 2 yıllık görev süresinden sonra İl Emniyet Müdürleri kararnamesiyle tekrar Denizli Emniyet Müdürlüğüne atandı. “Vatandaşa efendi değil de hizmetkar olunur” düsturuyla başarılı çalışmalara imza atarak Konyalıların gönlünde taht kuran Demir, düzenlenen törenle Konya’dan Denizli’ye uğurlandı. 

İNSAN ONURU BU KADAR MI UCUZ?
2-3 ay öncesine kadar Denizli Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Demir, emekliliğini isteyerek siyasete atıldı. Demir’in siyasete atılması iftiraları da beraberinde getirdi. Görev süresi boyunca azim ve kararlılıkla gözünü kırpmadan FETÖ ile mücadele eden Demir’e, Gelecek Partisi’nde yer alması nedeniyle gerek sosyal medya da gerekse basında ‘FETÖCÜ MÜDÜR’ gibi çirkin yakıştırmalar yapıldı. Bu çirkin iftiralar, ‘İnsan onuru bu kadar mı ucuz?’ sorusunu akıllara getirdi. Bir çok vatandaşın da destek mesajlarıyla yanında olduğunu bildirdiği Demir’in, siyasi tercihi sonrası yaptıklarını karalamaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacak gibi görünüyor. 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar