Gaziler o gece yaşadıklarını anlattı

15 Temmuz darbe girişiminde kahramanlık gösteren gaziler, ihanetin birinci yıl dönümünde Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde buluştu. Gaziler, “Gazilerin Dilinden İhanet Gecesi” konulu panelde, 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını paylaştı. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Gönlümüz arzu ediyor ki büyük işler yapalım, projeler gerçekleştirelim, onları kutlamak üzere bir araya gelelim, güzel şeyler konuşalım istiyoruz. Ama bu coğrafyanın kaderinde, tarihinde, dününde, günümüzde ve çağımızda hep bu tür olumsuzluklar ve bu tür ihanetler olagelmiştir. Arzu ediyoruz ki millet olarak birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tutarak, bundan sonraki ihanetlere fırsat vermeyelim.15 Temmuz gecesi hep beraber yaşadık. Üzerinden tam bir yıl geçti. Ülkemize nelere mal olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Ülkemizin insan kaynaklarının nasıl heder olduğunu biliyoruz. Ülkemizde insanların birbirine olan güvenlerinin nasıl yok olduğunu görmüş olduk. İnsanlarımızın birbirlerine nasıl şüpheyle baktığını gördük. 15 Temmuz gecesini hayata geçiren meş’un yapı ülkemizin kırk yıllık birikimini malesef bir gecede yok etti. Bize düşen görev bir daha böyle geceler, olaylar yaşanmasın” diye konuştu.

O GEC HUZURLU İDİM

Ankara'da gazi olan Hatice Işık, “15 Temmuz üzücü bir gece idi. Huzurlu idim. Çocukluğumdan beri haylini kurduğum bir olay vardı. Bu hayalim kurduğum her şey 15 Temmuz gecesi herkesle bir ve beraber olarak hareket ediyorduk. Her çeşit dine, ırka ve siyasal görüşe farklı insanlarla birlik ve beraberlik içindeydik. 15 Temmuz şunu gösterdi; demek ki bu birlik ve beraberlik yapıla, olunabiliyormuş. Biz bu birlik ve beraberliği hepimiz yine yapabiliriz. 15 Temmuz gecesinin görünen yüzleriyiz. Bir de çok fazla görünmeyen kahramanlar var” dedi.

DAVETE İCABET ETTİK

15 Temmuz Gazisi Ebubekir Demircan ise, “Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi meydana davet etti. Biz de bu davete icabet ederek meydanlara çıktık. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üstündeki helikopterden üstümüze 20 kaliblerik top mermisiyle üstümüze ateş açtılar” şeklinde konuştu. 15 Temmuz gazilerinden, Faik Özdemir, Muharrem Gündüz, Feyzullah Aydın, Cumali İbin, Ekrem Demircan da 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı. Program, 15 Temmuz Gazileriyle hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar