Gelecek Partisi'ne veto

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) olası bir seçim durumunda seçime katılacak olan partilerin listesini açıkladı.

GELECEK PARTİSİ'NE SEÇİM VETOSU

Yeniden Refah Partisi, yeterli sayıda il ve ilçe teşkilatlarına sahip olduğu için seçime girmeye hak kazanırken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin ise gerekli şartları henüz taşımadığı belirtildi. T24'ün aktardığı habere göre, İl ve İlçe seçim kurullarında birer adet temsilci bulunduran siyasi partiler 298 sayılı kanunun 17. maddesinde belirtilmişti. 14. maddenin 4. fıkrası gereğince YSK tarafından tespit ve ilan edilen siyasi partiler, söz konusu maddede öngörülen il ve ilçe seçim kurullarında birer temsilci bulundurma haklarına sahip olabiliyorlar.

OLASI SEÇİME 15 PARTİ KATILABİLECEK

Seçime girecek olan partiler şöyle:

1- Adalet ve Kalkınma Partisi, 2- Anavatan Partisi, 3- Bağımsız Türkiye Partisi, 4- Büyük Birlik Partisi, 5- Cumhuriyet Halk Partisi, 6- Demokrat Parti, 7- Demokratik Sol Parti, 8- Halkların Demokratik Partisi, 9- Hür Dava Partisi, 10- İYİ Parti, 11- Milliyetçi Hareket Partisi, 12- Saadet Partisi, 13- Türkiye Komünist Partisi, 14- Vatan Partisi, 15- Yeniden Refah Partisi.

ERDOĞAN, YSK BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'i kabul etmişti. 14 Ocak'ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme basına kapalı gerçekleşmişti. Görüşme, Erdoğan'ın günlük programında olmadığı için sürpriz olarak değerlendirilmişti.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar