Genç fırın ustası görenleri şaşırtıyor

Fırın Ustası İbrahim Kılınç, fırın ustalığının çekirdekten yetişme bir meslek olduğunu söyleyerek 12 seneden beri mesleğin içerisinde olduğunu belirtti. Genç yaşına rağmen fırında usta olarak çalışan Kılınç, müşterilerine her zaman sıcak ekmek sunduklarını kaydetti

Fırıncılık mesleğine küçük yaştan itibaren bir yatkınlığının olduğunu belirten fırın ustası İbrahim Kılınç, fırında çıkardığı ekmeklerin lezzetinden müşterilerin çok memnun olduğunu söyledi. Kılınç, “Yaz kış demeden fırınımızda her daim sıcak ekmekleri çıkıyoruz. Günde 2500-3000 adet ekmek çıkarıyoruz. Ekmeğin lezzetini ve tadını alan müşterilerimiz hep bizi tercih ediyor. Şu an işlerimiz çok iyi gidiyor. İş yerimiz cadde üzerinde olduğu için yoldan geçen vatandaşlar, esnaflar, lise ve üniversite öğrencileri sıcak ekmek konusunda daima bizleri tercih ediyor” dedi.

VATANDAŞLAR SOMUN EKMEKTEN VAZGEÇEMİYOR

Her fırın ustasının sırrının farklı olduğuna değinen usta İbrahim Kılınç, diğer ustalarla rekabete girmenin gereksiz olduğunu söyledi. Kılınç, “ Her ustanın kendine has meslek sırrı vardır. Ben kendimi işime verir ve hakkı ile çalışırım. Yemediğim bir şeyi müşterilerime asla yedirmem. İş yerimizin hijyenik ve temizliğine özen gösteriyoruz. Paslanmaz malzemeden imal edilen modern aletlerle ekmek hamurlarını yoğuruyor, gramajına göre makinede otomatik kesiyoruz. Odun ateşinde pişen yumurtalı pidelerimizden tadanlar arkadaşlarına tavsiye ediyorlar. Somun ekmek, kepekli ekmek, köy ekmeği, yumurtalı pide, normal pide, simit ve poğaçaları çıkarıyoruz. Fırınımızda isteyen müşterilerimize börek de yapıyoruz” diye konuştu.

Haber: Ramazan DÜŞÜNCELİ

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar