Gücümüzün farkına vardık

Yeni hocası Şifo Mehmet ile Osmanlıspor’u yenerek üzerindeki kara bulutları dağıtan Konyaspor’a moraller yerinde. Maçı değerlendiren futbolcular takıma yeni bir hava geldiğini söylerken, takım kaptanı Ali Çamdalı “Mehmet Hocamız bize 3 gün boyunca neler yapabileceğimizi anlattı. Gücümüzü hatırladık.” dedi.

Yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek ile çıktığı ilk maçta Osmanlıspor’u yenen Konyaspor’da yüzler gülüyor. Ligde 7 puanla haftaya 17. sırada giren Konyaspor, aldığı bu 3 puanla 14. sıraya yükselerek tehlike hattından yukarı sıçramayı başardı. Hafta içi kritik bir Salzburg deplasmanına çıkacak olan Yeşil Beyazlılar hazırlıkları hız kesmeden sürdürürken futbolcular 3 puan aldıkları Osmanlı maçını değerlendirdi.
Takım kaptanı Ali Çamdalı yaptığı açıklamada “Hocamız üç gündür gücümüzü tekrar hatırlatmaya çalıştı. Bu takımda neler yapabileceğini gösterdi” dedi. Ali röportajda şu cümleleri kullandı: 
Üç gündür Mehmet Hocayla birlikte çalışıyorduk. Havanın biraz değiştiğini hissedebiliyorsun futbolcu olarak. Bunu da bugün maça biraz olsun yansıttığımı düşünüyorum. İstedik, çok stresli bir maçtı son dakikalar özellikle çünkü takımın üzerinde tabiri caizse bir ölü toprağı var aslında, bunu üzerimizden atmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Üç puan almak çok önemliydi bugün. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum, ama sadece bir maç kazandık. Hocamızın da zaten üç gündür yaptığı tek şey vardı gücümüzü tekrar hatırlatmaya çalıştı bize üç gün boyunca. Bu takım istediğinde yapabiliyor geçmiş zamanda da gösterdi bunu zaten. Tekrar hatırlamak ve tekrar sahaya yansıtmak önemliydi. Bunu da ne mutlu bugün üç puan alarak başarabildik. 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar