Gürsel Tekin: Hoca Efendi'yi Arayıp Şifa Diledim

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday adaylığını açıklanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, aday gösterilmediği takdirde kırılacağını fakat istifa etmeyi düşünmediğini söyledi. Tekin, hasta olduğu dönemde Fethullah Gülen'i aradığını açıkladı . 
 
Tekin'in açıklamalarından satırbaşları; 
 
"DAVUL ZURNA ÇALACAK DEĞİLİM" 
 
İstanbul 'u çok iyi bilen bir siyasetçiyim. Hiç mütevazı davranmayacağım. 39 ilçenin sorunlarını da bilirim. 39 ilçedeki yurttaşlarımızın oy tercihlerini de bildiğim için. Ama önümüzdeki günlerde ben değil bir başka arkadaşımız tercih edilecekse de dünyanın sonu değildir bende katkı sunarım. Davul zurna çalacak değilim kırılırım. 
 
"MARMARAY DOĞRU BİR PROJEDİR" 
 
Bir asrın projesi olarak kabul etmem mümkün değil. Yani hepimiz dünyayı geziyoruz. Dünyadaki projelere baktığımızda buna asrın projesi dersek çok doğru olmaz. Ama Türkiye için çok önemli bir projedir. Sonucu nasıl etkileyeceğini bilmiyorum. Elbette olumlu etkiler. 
 
"BAŞÖRTÜLÜ ADAY ALABİLİRİM" 
 
"Belediye başkan adayı olursanız meclis üyeleri içinde başörtülü isim olacak mı?" sorusu üzerine, "Elbette, neden olmasın? Tabii ki, şuanda başörtülü aday adayı arkadaşlarımız var seçilebilirlerse. CHP'de 10 – 15 yıl önce başörtülü kardeşlerimiz bizim kadın kolu başkanlarımız. İstanbul'da geçen dönem bir aday yarışı oldu. Aday yarışının içinde bir kadın arkadaşımız türbanlıydı. Böyle bir sorun yok ." 
 
"BAYKAL İNCİNMİŞTİR" 
 
Sayın Deniz Baykal ile hiç görüşme imkânım olmadı. Sayın genel başkanımız ile Sayın Baykal arasında mutlaka bir görüşme olmuştur. Nasıl bir görüşme olduğunu bilmediğim için burada bir şey söylemem doğru değildir. Baykal mutlaka incinmiştir. Ama Sayın Baykal'ın her şeyden önce CHP'yi koruyan, CHP'nin iktidar olmasını isteyen bir siyasetçidir. Ne kadar incinip incinmediğini bilemiyorum. Onun adına burada bir şey söyleyemem. 
 
"HOCA EFENDİ'Yİ ARAYIP ŞİFA DİLEDİM" 
 
Sadece bir geçmiş olsun telefonu. Hoca Efendi rahatsızdı biliyorsunuz. Geçmiş olsun diye aradım kendisine şifa diledim. Bu neden bir tartışma konusu oldu doğrusu şaşırıyorum. Galiba insanlıklarımızı da kaybetmişiz. Ben iktidar yetkililerini, Sayın Başbakan'ın annesi rahmetlik olduğunda il giden bir siyasetçiyim veya telefon açan. Sayın Fatma Şahin'in veya benim rahmetlik annem öldüğünde herkes aradı. Bu insani duruşumuzla siyasi duruşumuzu ayırt etmemiz lazım.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar