Harp Okulu Öğrencilerine Kızlarla Tuzak Kurdular

Ergenekon soruşturması kapsamında ÇYDD Kadıköy Şubesi’ne yapılan baskında ele geçirilen belgelere göre, kız ve erkek öğrencilerin birlikte kalabilecekleri evlerin açılması, burs verilen kız öğrencilerin Denizyıldızı ve Ataevleri Projeleri kapsamında genç teğmenlerle buluşturulması, uygun kız öğrencilerin seçilerek “her türlü fedakarlığa” zorlanması tembihleniyor. Belgelerde dinden uzak, Alevi ailelerin hedef alınması, “dinsel-şoven-kültürel dogmaların giderilmesi, doğal cinselliğin ön plana çıkartılması” talimatı veriliyor.
 
İŞTE O EVLERDEKİ AHLAKSIZLIĞIN BELGESİ
 
Ergenekon soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Bozburun 177 isimli derneğe yapılan baskında ele geçirilen belgeler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızlı-erkekli öğrenci evleri ile ilgili  açıklamalarının ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in, “bu evlerin terör ve fuhuş amaçlı kullanılabildiğine” ilişkin sözlerinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu.
 
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi’nde ele geçirilen 25B6201H10 seri numaralı MAXTOR marka hard diskin yapılan incelemesinde, “2008 toplantı özeti.doc” isimli belge bulunduğu belirtildi. Derneğin 2008 yılı Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası hazırlandığı ifade edilen belgede şu ifadelere yer verildi:
 
“Yönetim Kurulu Toplantı Özeti
 
l Öğrenci evlerinin sayısı arttırılırken TAÇ-DER’e özel önem verilsin,
 
l Kız ve erkek arkadaşlarımızın rahatlıkla birlikte kalacakları semtlerin ve konutların seçilmesine özen gösterilsin. Evlerde kutsallar açıkta bulunmayacak. 
 
l Alevi köy ve ailelerin kazanılması çalışmaları sürdürülecek. Sünnilerce asimile edilmemiş olanlar hedefimiz. Dinle ilişkisi olmayacak.
 
l Askeri okullara yakın çevrede oluşturulan kız evlerine en uygun kızlar seçilerek bu evlere aktarılacak.
 
l Çalışmanın hassasiyeti sıklıkla vurgulanacak. Kızlara her türlü fedakarlık yapmaları için yönlendirmelerde bulunulacak.
 
l Faaliyetlerimizi engelleyebilecek dinsel-şoven-kültürel dogmaların giderilmesine yönelik olarak eğitimlerde doğal cinsellik ön plana çıkartılacak.”
 
“TEĞMENLERİ KIZLARLA KONTROL EDİN”
 
ÇYDD’den ele geçirilen ‘Mektup (Türkan Saylan).doc’ isimli bir dosyanın da Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek tarafından ÇYDD eski Başkanı Türkan Saylan’a yazıldığı ifade ediliyor. Mektupta Kırçiçek, Denizyıldızı Projesi’nin çok başarılı olduğunu belirterek projeye atanan bahriyeli danışmanlarla beraber daha aktif çalışmalar beklediğini vurguluyor. Ataevleri ve CTP’nin canlandırılması gibi alternatiflerin oluşturulması gerektiğini belirten Kırçiçek mektubunu şu ifadelerle tamamlıyor: “Öğrenciler tanıştırılan kızların, öğrencilerle olan irtibatlarını aksatmamalılar. Okudukları süreçte tanıştıkları kızların teğmenlerin evlerine sık sık giderek veya Kocaeli Üniversitesi’nde tanıdık kızlarla tanıştırılarak kontrol altında tutulması gerekmektedir.”
 
‘’Ata Evleri’’ ve “Deniz Yıldızı” adı altında örgütlenen grupların, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) kontrolünde olan lise ve üniversiteli gençleri kendi amaç ve eylemleri doğrultusunda bu evlere yerleştirdikleri ifade edildi. Yine 24 Mayıs 2009’da 155’e gönderilen bir mailde ÇYDD-ÇEV davasında sanık emekli asker Aydın Ortabaşı’nın ÇYDD ile Deniz Kuvvetleri arasındaki bağlantıyı sağladığı vurgulanıyor. Ortabaşı’dan el konulan el yazısı ile yazılmış ajandasında “Her erkeğe bir kız şartı konuldu” notu dikkat çekerken, soruşturma kapsamında ele geçirilen ‘Ülküden Gelen’ başlıklı bir belgede ise Ortabaşı’nın referansı olarak gösterilen Sinan E. N. isimli askerle ilgili olarak “Peşine taktığımız kızı hamile bıraktı, bebeği aldırdık. Bizle konuştuğu telefonunu saklamasını söyledik” ifadeleri yer alıyor.
 
Yeni Akit

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar