HAYALET ÇARŞI!

Çok değil 15 yıl öncesine kadar Konya'nın en kalabalık çarşılarından biri olan Eski Kunduracılar Çarşısı, şimdilerde ise savaştan çıkmış harabe görüntüsü ile adata hayalet çarşı görünümünde.

2000'NİN BAŞINDA BOŞALTILDI

2000'li yılların başında yaklaşık bin esnafın Ankara Caddesi’ne yapılan Kunduracılar Sanayi Sitesi'ne taşınması ile kaderine terk edilen Eski Kunduracılar Çarşısı, harabe görüntüsü ile kent merkezinde görüntü kirliliğine neden olmaya devam ediyor. Hayalet çarşı görünümündeki bölgenin evsizlere mekan olduğu iddia edildi.

BAŞKANLAR HEP KAÇTI

Çarşı boşaltıldıktan sonra Büyükşehir başta olmak üzere Selçuklu Belediye Başkanları bölgeyle ilgili hiçbir çalışma başlatmadı.  Çarşının akıbetinin bilinmemesi mülk sahiplerini de tedirgin ediyor. Bugüne kadar müteahhitlerin bile bölgeye giremediğini söyleyen mülk sahipleri belediyeleri göreve davet etti.

GAR BÖLGEYİ CANLANDIRACAK

Yüksek Hızlı Tren Garı'nın eski kunduracılar çarşısının karşısına yapılıyor olması bölgeyi canlandıracak gibi görünüyor. Ankara-İstanbul ve Eskişehir'den Konya'ya gelecek misafirleri harabe görüntüsü ile karşılayacak olan Eski Kunduracılar Çarşısı’nın oluşturduğu görüntü kirliliğinin ortadan kalkması bekleniyor. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar