İbrahim Tatlıses‘ten diploma itirafı

İLKOKUL DİPLOMASINDA BIYIKLI FOTOĞRAF Şarkıcı İbrahim Tatlıses, magazin basınında ve sosyal medyada çok konuşulan, üzerinde bıyıklı bir fotoğrafının olduğu ilkokul diplomasını nasıl aldığını Instagram hesabından açıkladı.
DİPLOMAYI BİR TÜRKÜ KARŞILIĞINDA ALMIŞ Tatlıses, Kartalbey İlkokulu'ndan 370 okul numarasıyla 3 Haziran 1976 tarihinde mezun olduğunu gösteren ve üzerinde okul müdürü Mehmet Gürbüz, öğretmen Ayten Gündinç ve öğretmen Hasan Kıdeyş ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Çetinkaya'nın imzası bulunan diplomanın gerçek hikayesini anlattı.
 
"E ben size yıllarca ilkokul diplomamı Kilis'ten aldım dedim ya sizler inanmıyordunuz, şimdi ne oldu da define bulmuş gibi İbo'nun bıyıklı diplomlı resmini bulduk, çok büyük iş başarmışsınız gibi. Vallahi tebrik ederim; arkadaşlar bizde inkar yok, yalan da yok.! Ne dediysek o.!
 
Öyle dışarıdan falanda bitirmedim Kilis'te dostlarım vardı ehliyet alacaktım ilkokul diploması gerekir dediler bende gittim Kilis'te Kartalbey İlkokulu'na bana bir türkü söyle dediler peki dedim ve diplomayı aldım.
 
Dışarı çıktığımda sıradakiler sordu noldu ağe lan ne yaptın bişe yapmadım bi türkü söyledim ehliyeti aldım.! Allah ordaki hocalardan ve okul müdüründen razı olsun..!! Hiç olmazsa diplomalı bir türkücü olmamı sağladılar şükranlarım Kilislilere..."

 

 

 

aksam.com.tr

 

aksam.com.tr

 

aksam.com.tr

 

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar