İHRAÇ EDİLECEKLER

Konya'da Cumhur İttifakı’nı hiçe sayarak bağımsız aday olduklarını açıklayan MHP’ li aday adaylarına ihraç yolu gözüktü. MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, bağımsız aday olduğunu açıklayan isimlerin ihraç edileceğini açıkladı.

BAĞIMSIZ OLDULAR

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin Konya'da Cumhur İttifak’ı yapma kararı alması ile birlikte birçok ilçe de MHP'den aday adayı olan isimler bağımsız aday olduklarını ilan etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Çiçek, “Bağımsız aday olduğunu ilan eden isimlerin hepsine ihraç yolu gözüktü” dedi.

5 İLÇEDEN İHRAÇ

MHP'den Ereğli İlçesi Başkan Aday Adayı Hüseyin Obrukçu, Seydişehir'den Aldülkadir Çat, Kadınhanı'ndan Hulusi Çökgel, Ilgın'dan Hasan Hüseyin Akıncı, Beyşehir'den Adil Bayındır ittifak nedeniyle aday gösterilmemişti. Bağımsız adaylar Cumhur İttifakı’nın adaylarının desteklenmesi kararı ile bağımsızlıklarını açıklamıştı.

GÖNDERİLECEKLER

“Cumhur İttifakı’na leke getirenlerin bu partide işi olamaz” diyen Başkan Çiçek, "Bu 5 ilçede MHP'den aday adayı olup ismi açıklanmayan vatandaşlar bağımsız aday olduklarını açıkladılar. Bu durum Genel Başkanımızın aldığı karara karşı çıkmak demektir. Bunların hepsi ihraç edilecek" diye konuştu.

Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar