Ilgın Fetö'süz daha güzel

15 Temmuz öncesi ve sonrasında paralel yapıya karşı dimdik duruş gösteren halkın gazetesi Rasyonel Haber Konya'nın Ilgın ilçesini gözlemledi.

Ilgın eski belediye başkanı Halil İbrahim Oralın paralel terör örgütü ile irtibatı kesinleşip Ak Partiden ihraç edilip, tutuklanarak cezaevine gönderildikten sonra Konya valisi Yakup CANPOLAT tarafından Ilgına kayyum olarak atanan Mehmet Karahan,  belediye hizmetlerinde bürokrasiyi tamamen  ortadan kaldırarak, geliştirdiği insan odaklı politikayla;  belediyeye hizmet almak için müracaat eden  her vatandaşın kendini değerli hissetmesinden  ve her siyasi görüşte ki; vatandaşa belediye hizmetlerin de eşit muamele edilmesinden ötürü sivil toplum kuruluşları ve halk nezdinde ciddi takdir kazanıyor.

Başkan Karahan makamını bırakarak, protokol uygulamalarını askıya alarak içinden çıktığı halkla çarşıda, pazarda, sokakta sürekli bir araya geliyor. Halkla ve Ilgın esnafıyla sürekli bir araya gelen başkan Karahan, Ilgının yıllardır hasretini çektiği samimi ve içten tutumlarıyla kısa süre içerisinde Ilgın'ın gönlünü kazandı.

Başkan Karahan göreve başladıktan sonra ılgının cadde ve sokaklarında ki asfalt çalışmalarını hızlandırarak Ilgını  tozlu ve bozuk yollara esir olmaktan kurtardı. Aynı zaman da bu yıl konutlara doğalgazın verilme meselesi yılan hikayesine dönmesine rağmen kararlı duruşuyla Ilgın taahhüt edilen zaman da doğalğaza kavuştu.

 

Başkan Karahan ayrıca yapacağı her hizmette, hem partisi hemde vatandaşlarıyla istişare ederek siyasi bütünlük içerisinde hareket  ediyor. Bu siyasi bütünlük ılgının, Konya ve Ankara da daha güçlü olmasını sağlayarak Ilgın’a hizmet akışını hızlandırıyor.

 Ilgın da bir şey değişmiş, her şey pozitif değişime uğramış.
    

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar