İmzalar atıld ı

Türkiye’nin dijital dünyaya adapte sürecinde büyük rol oynayan KOBİ’lerin küresel ticarette söz sahibi olabilmesi için hayata geçirilen ‘Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği’ projesinin yeni durağı Konya oldu.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ve E- Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Merter Özdemir, Konyalı KOBİ'ler için E-ticaret ve E-ihracat Seferberliği imzalarını attı. Böylece Konya, Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği projesine dahil oldu.

“PROJEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Konya Ticaret Odası'nda düzenlenen programda konuşan Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, dünyanın hızla yol aldığı e-ticaret ve e-ihracat yarışında Türkiye ve Konya olarak geride kalınmaması gerektiğini söyledi. Ülkenin en önemli ticaret şehirlerinden biri olarak bu alanda daha çok ilerleme kaydedilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Selçuk Öztürk, “Konya, ihracatta çok hızlı ilerleyen ve çok daha fazla büyüme potansiyeline sahip olan bir şehir” diye konuştu. E-ticaret ve e-ihracatın bir fırsat olduğunu düşündüklerini aktaran Öztürk, “Firmalarımızı küresel pazarlarda söz sahibi olmaları için de önemli bir araç olarak görmekteyiz. Bu anlamda ‘Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği' projesine önem vermekteyiz. Üyelerimizin e-ticaret ve e-ihracat yapmaları için bir yıl süreli ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti desteği imkanı getiren proje Konya'ya katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar