İslam Dininin güzelliğini anlatıyoruz

Konya İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük, Müslüman olmayan insanlara İslam dininin güzelliğini anlatarak onları İslam’a davet ettiklerini söyledi.

Küçük, “Dünyaya gelen her insan İslam dinine yatkın doğar.  Anne, babaları onları Müslüman ya da Hristiyan veya benzer dinlerde yetiştirir. İnsanların yetiştiriliş tarzları bulundukları ortama bağlıdır. Müslüman olmak isteyenler var. Gerek yurt dışında gerekse yurt içindeki gayri Müslimler Müslüman olmak istiyor” dedi. Müslüman olmak isteyenler genellikle Avrupa ülkelerinden geliyorlar diyen Küçük, “Bu insanlar Avrupa’daki Müslümanların yaşayış tarzından, hayatından etkileniyorlar. Bu sebeplere bağlı olarak Müslüman olmak istiyorlar” şeklinde konuştu. Cinsiyete göre Müslüman olanların sayısını değerlendiren Müftü Yardımcısı Küçük, daha çok kadınların Müslümanlığı tercih ettiğini söyledi. Küçük, bunun nedeninin de evlilikten kaynaklandığını vurguladı.

HRİSTİYANLAR DAHA ÇOK MÜSLÜMAN OLUYOR

 Küçük, “Müslüman olduktan sonra bizimle iletişimlerini devam ettirenler gibi ettirmeyenlerde var. İletişimlerini devam ettirenlere tavsiyelerde bulunuyoruz. Mesela Müslüman olup, Çin’e giden birine Çin’deki camilere gitmesini tavsiye ediyoruz. Oradaki cami görevlileriyle iletişime geçmelerini öneriyoruz” diye konuştu. Küçük, “Genellikle Hristiyanların daha çok Müslüman olduğunu görüyoruz” dedi.  Müslümanlığı en az tercih edenlerin ise Yahudiler ’in olduğuna vurgu yapan Küçük, “ Yahudilik bir ırk dinidir. Ondan çıkmak o kadar kolay değildir. Bu yüzden Yahudiler Müslümanlığı en az tercih eden topluluktur” dedi. Küçük, İslam dini doğal olduğu için insanları Müslüman olamaya çağırıyoruz diyerek konuşmasına son verdi. Haber: Ahmet Köprülü

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar