İstanbul’da yaşayan Konyalılar iftarda buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen iftar programında Konyalılar bir araya geldi.

Yoğun katılımla gerçekleşen programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Konya gönül şehridir. İstanbul’da yaşayan yaklaşık 160 bin Konyalı hemşehrimiz var. Hemşehrilerimiz 31 Mart Seçimlerinde gönül belediyeciliğinden ve milli iradeden yana oldular. Cumhurbaşkanımızın ve davamızın yanında oldular. Ben inanıyorum ki İstanbul’da da milletimiz yeniden tarih yazacak; AK Parti’mize, Binali Yıldırım Başkanımıza destek verecektir” dedi.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, 31 Mart Seçimlerinde Konyalıların üzerine düşeni yerine getirerek Konya’yı Büyükşehirler arasında birinci yaptığını, büyük bir gurur yaşattığını hatırlatarak, “Şimdi sıra İstanbul’da” diye konuştu.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, “Bundan sonra bu programları geleneksel hale getirelim diye düşünüyoruz. Konya bir payitaht şehir. Şu anda da bir payitahttayız. Selçuklu’nun kadim başkentinden, Osmanlı’nın kadim başkentine geldik. Burada yaşayan kıymetli dostlarımızla, hemşerilerimizle iftar ediyoruz. Bizler Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizi dünyanın en güzel şehirlerinden biri haline getirmek için gece gündüz demeden çaba sarf ediyoruz. Özellikle Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte Konya’nın tüm köylerinin, ilçelerinin çehresi değişti. Konyalılar son seçimde Türkiye’de büyükşehirler arasında birinci yaparak bizlere büyük onur bahşettiler. Alnımızı ak ettiler. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra desteklerinizi rica ediyoruz” dedi.

ALTAY, İSTANBUL’DA GENÇLERLE SAHUR YAPTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sahurda da Konya Yüksek Öğrenim Yaptırma Derneği Özel Feriköy Erkek Öğrenci Yurdunda öğrencilerle bir araya geldi. Sahur programına Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da katıldı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar