İstanbul'da ortaokulda küçük kızın yaşadığı feci olay

Tarabya’da bir ortaokulun 8. sınıfında öğrenim gören 12 yaşındaki kız öğrenci, öğle arasında sınıfta arkadaşlarıyla oynadığı esnada 3. katın penceresinden aşağıya düştü. Metrelerce yükseklikten düşerek yaralanan ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan küçük kız tedavi altına alındı. Ameliyat sonrası ayağa kalkamayan ve 45 gün boyunca yatması gereken küçük kızın sakat kalma riskinin de bulunduğu öğrenildi. 

Olay, geçtiğimiz 13 Aralık Cuma günü saat 12.50 sıralarında Sarıyer Tarabya'daki Fahrettin Aslan Ortaokulu'nda meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre kaynaştırma öğrencisi olan 8. sınıfta okuyan 12 yaşındaki Elif Koşucu 4 yıl önce okulda öğrenim görmeye başladı. Aile, okul yönetimine “dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü” sorunları olan kaynaştırma öğrencisi çocuklarının uyum sorunu olduğunu belirterek rehberlik desteği verilmesini istedi. Ancak iddiaya göre okul yönetimi küçük kıza ne rehberlik desteği verdi ne de gereken ilgi ve alakayı gösterdi. Süreç bu şekilde devam ederken okul yönetimi, arkadaşlarıyla sorun yaşayan küçük kızın sınıfını değiştirdi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar