Kalkavan Konyaspor'a yaramıyor!

tiker Konyaspor Galatasaray maçı öncesi maçın öneminden çok hakem Mete Kalkavan konuşuluyor. Bugün saat 20:00’de başlayacak olan ve  iki takım için de tek hedefin 3 puan olduğu maç öncesi Galatasaray taraftarları ve yöneticilerinin hakem Mete Kalkavan’ı baskı altına alma çabası Yeşil Beyazlılar’ın tepkisini çekti. Hakem Mete Kalkavan’la alakalı baskı oluşturacak paylaşım ve açıklamalarla algı operasyonu düzenlenmesi Yeşil Beyazlı camiayı kızdırdı. 
KALKAVAN’IN KONYASPOR KARNESİ KIRIK!
Atiker Konyaspor’un Mete Kalkavan’la yıldızı barışmıyor. Kalkavan’la çıktığı 15 karşılaşmada 2 galibiyet 7 mağlubiyet 6 de beraberlik aldı. Mete Kalkavan üstelik, Konyaspor’un çıktığı son 2 Trabzonspor maçının da hakemiydi. Bu maçlardan önce de Trabzonspor yönetiminin yaptığı açıklamalarla, hakemin Trabzonspor aleyhine kasıtlı hatalar yapacağı iddia edilerek hakem baskı altına alınmış,bu çalışmalar sonuç vermiş ve 2 maçta da Trabzonspor aleni şekilde kollanarak Konyaspor adeta saha içinde doğranmıştı!
KARTLARINI KONYASPOR’DAN ESİRGEMİYOR
Hakem Mete Kalkavan 2017/2018 sezonunun 18.haftasında  oynanan maçta Trabzonsporlu yöneticilerin sert açıklamaları sonucu baskı altında kalmış, o maçta henüz 18. dakikada komik bir kararla Ali Turan’ı oyundan atarak Konyaspor’u yaklaşık 75 dakika 10 kişi oynatmıştı. Bununla yetinmeyen Kalkavan ve yardımcıları 83. dakikada ucuz bir penaltı düdüğü ile maçı beraberliğe taşımış, 90+2’de ise Burak Yılmaz’ın yaklaşık yarım metre ofsayt olduğu pozisyonda bayrağı kaldırmayarak Konyaspor’un 2-1 geri düşmesine neden olmuştu. O maç 90+6’da Orkan Çınar’ın attığı frikik golü ile 2-2 bitmişti.
İLK YARIDA DA AYNI SENARYO
Yine bu sezon ilk yarıda oynanan Trabzonspor-Konyaspor maçına da hakem olarak Kalkavan atanmış ve yine aynı taktikle baskı altına alınmıştı. O maçın 73. dakikasında kurallara sığdırılamayacak bir kararla penaltı noktasına giden Kalkavan ve yardımcıları Konyaspor’un direncini kırmıştı. 73. dakikasına 0-0 girilen maç hakemin uydurma penaltısı sonrası kopmuş ve 3-0 mağlubiyetle tamamlanmıştı.
GALATASARAY MAÇINDA DA KIRMIZI KART!
Atiker Konyaspor’un 2016-2017 sezonunda Konya’da 1-0 kaybettiği Galatasaray maçında da hakem Mete Kalkavan’dı. Kalkavan o maçta da itiraz sebebiyle kaptan Ali Çamdalı’yı oyundan atmış ve Yeşil Beyazlıların direncini kırmıştı.
Konyasporlu taraftarlar bugün oynanacak maç öncesi Mete Kalkavan’ın maçı adil bir şekilde yönetmesini ve oyuncuların emeğinin gaspedilmemesi için hakkaniyetli kararlar vermesini istiyor.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar