Kışlık giysiler görücüye çıktı

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla Konya’da yer altı çarşısında mont, kazak gibi kışın giyilecek ürünler görücüye çıktı. Yeraltı çarşısında sezon başı ürünlerinin fiyat olarak ucuz olmasına rağmen esnaf müşterilerin azlığından dert yandı.

Konya’nın ünlü yeraltı çarşısında kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte sezonluk ürünler görücüye çıktı. Mont, kazak, ceket gibi kış mevsiminin vazgeçilmez giyecekleri arasında yer alan ürünler cazip fiyatlarla müşterilerini bekliyor. Sezon başı ürünlerin birçok yerden daha ucuza satışa sunulduğunu dile getiren esnaflardan Hüseyin Fatih Karaman, çarşıda bulunan kalabalığın kuru kalabalıktan ibaret olduğuna vurgu yaptı.

FİYATLAR DEĞİŞMEDİ

Esnaf Karaman, “Kış mevsiminde sezon başı indirimlerimiz devam ediyor. Birçok mağazalardan daha uygun ve cazip fiyatlarla yeni ürünlerimizi Konyalı vatandaşlarımıza satıyoruz ve satmaya da devam edeceğiz. Geçen seneye oranlarda kışlık ürünlerde hiçbir zamma ihtiyaç duymadan ürünleri satıyoruz. Giysilerden kaban ve mont 70-130 TL, kazaklar 15-35 TL, ayakkabılar 15-40 TL pantolonlar 20-50 TL, kışlık botlar 40-100 TL arasında değişiyor. Geçen seneye oranla fiyatlarda değişiklik olmadı. Çünkü biz burada sürümden kazanıyoruz. Aynı kalitede, aynı markada ürünleri kar oranlarını düşürerek satışa sunuyoruz” diye konuştu. Kış mevsiminin yeni yeni etkisini gösterdiği şu günlerde yeraltı çarşısı esnafı olarak müşterilere cazip fiyatlarla kışlık ürünleri sattıklarını dile getiren esnaflardan Yasin Demirlek, kışlık ürünlerin soğuklar arttıkça daha çok tercih edildiğini söyledi. Esnaf Demirlek, Kasım, Aralık ayında havaların iyice soğumasıyla giysilerdeki fiyatlarının artacağını belirtti.

Haber: Ahmet Köprülü

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar