Kolanın Zararını Değil Yararını Açıklıyoruz!

- İçeriği çok basit olan kolanın ilginç bir şekilde çimlere iyi geldiği söyleniyor. Büyümesini hızlandırmasının yanında sıklaştırıyor ve daha güçlü çıkmasını sağlıyor, pratik gübre bile diyebiliriz.
 

 

- Eşyalarınızı kuru temizlemeye vermekten bıktınız mı? Zaten çok maliyetli bir iş. Leke tutan yere biraz kola dökün. Yağı, sos lekesini hatta kanı bile çıkarıyor. En pahalı temizleme malzemelerine rakip olacak kadar iyi bu işte.
 
- Kışın araç sahiplerinin en büyük problemidir buzlanmış camlar. Neyse ki kola neredeyse her evde bulunuyor, aracınızın camına dökün ve bekleyin. Nasıl çözüldüğüne inanamayacaksınız.
 
- Denize gittiniz, biraz serinlemek için suya girdiniz, ama o da ne vücudunuzda iğne batması gibi bir şey hissettiniz, etrafınızdaki deniz anasını görünce anladınız ki sizi deniz anası ısırmış. Paniklemeyin biraz kola ile her şey çözülür (tabi sadece mor deniz anası ısırıklarına)
 
- Acil bir toplantınız var, zar zor hazırlandınız son hızla aracınıza bindiniz kontağı çevirdiniz ama aracınız çalışmadı. Bir gayret aracınızın kaputunu açtınız ve gördünüz ki akünüz paslanmış. Biraz kola döktükten sonra temizleyin sonuç inanılır gibi değil.
 
- Sadece tencere tava veya akü değil tüm pas tutmuş metal yüzeylerin temizliğinde kolayca kullanabilirsiniz.
 
- Enteresan bir bilgi daha ! Buz gibi soğuk kola ile gargara yapmanız hıçkırığınızın kesilmesine yardımcı olacaktır.
 
- Her şeyden bahsettik birazda kişisel bakımımıza zaman ayıralım. Saçlarınızda iri dalgalar istiyorsunuz ve kuaföre gidecek zamanınız da yok, rahat olun saçlarınıza biraz kola sürün ve birkaç dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayın maliyetsiz iri dalgaların tadını çıkarın.
 
 
- Çok güzel bir fotoğraf var elinizde ve ona biraz yaşanmışlık veya nostalji olsun diye eskitmenin yollarını arıyorsunuz? Üzerine biraz kola döküp kurumasını bekleyin. İstediğiniz görünümün fazlasını elde edeceksiniz.
 
- Neredeyse her bayanın başına gelmiştir, upuzun saçlarınıza bir dikkatsizlik sonucu sakız yapışması. Makasa hiç gerek yok biraz kola tüm sorununuzu çözecektir.
 
- Abarttığımızı düşünebilirsiniz ancak saçınızın rengini açmak yada boyayı çıkartmak için diyet kola kullanabilirsiniz.
 
- Tuvaletteki inatçı kirler! Artık korkmayın biraz dökün ve bekletin sonra kendiniz karar verin.
 
 
TEMİZLİK İÇİN KOLA
 
 
Peki Kola’nın bu kadar etkileyici temizlik maddesi olarak  kullanılabilmesinin sebebi nedir? Kola’nın ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asit de dişleri ve kemikleri çürütmek, eritmek için yeterlidir. Temizlikte bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslında bakarsanız Kola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT…!
 
2001 yılında Delhi Üniversitesinde “kim daha fazla Kola içecek”, diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Kola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur .
Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu. 2001 yılında bunlar olurken daha 2013 yılında “günde 3 lt kola içen adam öldü” haberi de hafızalarımız da tazeleniyor.
 
Başka bir örnek: Kırılmış veya normal bir dişi bir şişe ‘Kola’nın içine koyun ve 10 gün sonra bakın… Diş de 10 günde büyük oranda çürüme meydana gelir ve zamanla erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır …
 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar