KOMEK’te Japonca kursu

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Meslek Edindirme Kursları bünyesinde açılan Japonca dil kursu kursiyerleri yeterlilik sınavlarında gösterdikleri başarıyla Japonya Büyükelçisinin katıldığı Japon Dili ve Kültürü Araştırma Uygulama Merkezi’nin 1. Olağan Kurul Toplantısına davet edildi.

KOMEK bünyesinde açılan Japonca dil kursu kursiyerleri önemli bir başarıya imza attılar. Japonca Dil Yeterlilik Sınavı’nda başarı göstererek, Japon Dili ve Kültürü Araştırma Uygulama Merkezi’nin 1. Olağan Kurul Toplantısına davet edildi. Konya’da yaşayan iki kişiden birinin mutlaka gittiği bir kurs adeta bir okul olan KOMEK kursu yine bir başarıya daha imza attı. Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde açılan Japonca Dil Kursu kursiyerleri Japonca Dil Yeterlilik Sınavı’nda gösterdikleri başarıyla dikkat çekti. KOMEK’te her dönem yoğun talep üzerine açılan Japonca Dil Kursu ulusal ve uluslararası yarışma ve sınavlarda gösterdikleri başarıyla meyvelerini toplamaya başladı. 2016 yılında Türk Japon Vakfı işbirliğiyle iki ülke arasında iletişim ağını güçlendirmek için kurulan Japon Dili ve Kültürü Araştırma Uygulama Merkezi 1. Olağan Kurul Toplantısına, Japon kültürünün ve dilinin araştırılmasına büyük katkı sağlayan KOMEK de davet etti.

JAPONYA BÜYÜKELÇİSİ KATILDI

Ankara’da Türk Japon Vakfı’nda gerçekleşen toplantıya, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenler ve Japoncaya gönül veren misafirler katıldı. Toplantıya KOMEK kursunu temsilen katılan Japonca Dil Öğretmeni Fatoş Keleş, Konya’da Japoncaya büyük ilgi gösterildiğini belirterek, Japonya’da üniversite okumak, master programlarına katılmak ve Japonca Dil Yeterlilik Sınavına girmek isteyen kursiyerlere KOMEK’te A1, A2, B1 seviyesinde eğitimlerin verildiğini söyledi. Haber: Ramazan Düşünceli

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar