Konya'nın devlerine tebrik

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşları listesinde yer alan firmaları tebrik ederek, bunun Konya ve ülke ekonomisi açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkan Vekili Ömer Saylık ile ilçe oda ve borsa başkanları Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.  Türkiye’nin İlk 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinin açıklanmasının ardından listelerde 21 Konyalı firmanın bulunmasını önemsediklerini kaydeden Başkan Altay, söz konusu başarı dolayısıyla firmaların yöneticilerini ve çalışanlarını kutladı.

ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Yüzlerce yıl üretimin, ticaretin, sosyal hayatın ve ilmin merkezi olan Konya’nın bugün de sanayicilerin, girişimci ve tüccarların büyük gayretleriyle gücünü ve bu konumunu korumayı sürdürdüğünü kaydeden Altay, “Tabii ki bu başarıda şehrimizin çalışkan insanının yanı sıra hükümetimizin uyguladığı akılcı politikalar ve siyasi istikrarın da payı büyüktür. Söz konusu üretim ve başarının artarak devamı adına bizler de elimizden gelen her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

ŞEHRİMİZİN GURUR KAYNAĞI OLDULAR

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise,"İSO İkinci 500 listesine giren firmalarımızı Türkiye’nin en büyük 1000 firması içinde yer almalarından dolayı ayrı ayrı kutluyorum. İlk 500'de olduğu gibi ikinci 500'de de yer alan firmalarımız şehrimizin gurur kaynağı olmuşlardır. Firmalarımız hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomik büyüklüğüne katkı sağlamışlardır” şeklinde konuştu.

DEĞER YARATAN FİRMALARA TEBRİK

İstanbul Sanayi Odasının (İSO) Türkiye’nin en büyük ikinci 500 şirketi araştırmasında Konya’dan 16 firmanın listede yer aldığını belirten Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik, Türkiye ve Konya adına üretim yapan, işgücü arzı sunan, değer yaratan firmaları tebrik etti. Listedeki 16 firmanın 12’sinin tarım ve tarıma dayalı şirketlerden oluştuğuna dikkat çeken Çevik, bunun Konya adına tarımın itici güç olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunun altını çizdi.

İŞTE KONYA’NIN DEVLERİ

Konya’nın İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşunda Yer Alan Firmaları Konya Şeker, Eti Alüminyum, Tümosan, Aydınlar Yedek Parça, Ova Un olurken; İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşunda arasında Helvacızade Gıda İlaç, Akova Süt, Kombassan Kağıt, Hekimoğlu Un, Konya Çimento, Enka Süt, Safa Tarım, Büyükhekimoğulları Gıda, Altınapa Değirmencilik, RTM Tarım, Kompen PVC, Selva Gıda, Çöğenler Yem, Golda Gıda, Panplast Sulama, Sezersan Ambalaj yer aldı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar