Konyaspor Basket gücüne güç kattı

Selçuk Üniversitesi Basketbol Altyapı Kulübü’nün 11 takımı ve deneyimli antrenör kadrosu Konyasporlu yönetici Hakan Salim Çağlayan’ın girişimleri sonucu Konyaspor adı altında birleşti.

2 kız 9 erkek takımından toplamda 100 lisanslı basketbolcu artık Konyaspor için parkeye çıkacak. Basketbol okullarındaki 170 sporcuyla birlikte bu sayı 270’e ulaştı. An itibariyle Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi ve Meram Ticaret Lisesi Spor salonlarında çalışmalarına devam eden takımlar  için Bosna Hersek Mahallesi’nde de üçüncü bir salon için girişimlere başlanıldı.

 

Aziz Bekir hocanın gözetiminde gerçekleşen çalışmalarda yetenekli sporcular bireysel olarak özel antrenmanlarla geliştiriliyor. Ayrıca her yaş grubu kendi kategorisinde çalışma fırsatı buluyor.

Selçuk Üniversitesi basketbol altyapı kulübünde faaliyet gösteren lisanslı basketbolcuların katılımıyla güçlenen Konyaspor’da bundan böyle 10 antrenör görev yapacak. Oyuncular antrenörlerin nezaretinde alt yapı liglerinde mücadele etmeye devam edecek.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar